Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Mayıs 2011 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Teknoloji

OZM (Orman Zararlılarıyla Mücadele) çalışmaları başladı…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Gümüşdere İşletme Şefliği koruma sahası olan Gökgöz Köyü Akasyalık Mevkiinde, kızılçam-karaçam dikim sahasında çam kese böceği ile biyolojik mücadele amaçlı KOLOZOMA Böceği ve tırtılı salınması programı yapıldı.

Uygulamalı yapılan programa; Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Rahmi Demir, Bölge Müdür Yar. Ufuk Pekmertol, OZM Şube Müdürü Yüksel Şavak,  Geyve İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal, Gümüşdere İşletme şefi Hakan Ateş ve görevliler katıldı.

Geyve İşletme Müdürü Kurtbal ve Gümüşdere Şefi Ateş konuklarına hoş geldiniz dediler ve bu güne kadar yapılan çalışmalar konusunda kısa bilgiler verdi.

Orman Bölge Müdürü Demir, duyduklarından dolayı teşekkürlerini sundu yapılan uygulamayı başlattı.

Programa katılanlar, açılan kanallara ve çam diplerine tırtıl ve Kolozoma böceği bıraktı.

Kolozoma Böceği; çam ağaçlarını belalısı olan kese böceklerinin keselerinin üstüne çıkarak tırtılları yemek yoluyla yok ediyorlar. Biyolojik bir mücadele yolu olan bu usül her yerde kabul gördü. Sahalara böcek ile birlikte onları oluşturacak tırtıllarda bırakılıyor.


NAMIK CİHAN. GEYVE

883 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle