Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Teknoloji

ÖRENCİK ALT GEÇİDİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

geyve-orencik-demiryolu-alt-gecidi-sorunu-cozuldu- (5)Geyve Örencik ile Kızılkaya Mahallesinin D-650 Karayoluyla bağlantısını sağlayan demiryolu alt geçidi sorun olmaktan çıkıyor.

Hızlı Tren çalışması sonrası yolun demiryolunun altından geçmesi için yapılan ve her yağış sonrası yapım hatasından dolayı göle dönen Örencik altgeçidi Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından onarılıyor.

Yapımından hemen sonra mazgalların tıkanıp, suyun deşarj olmamasıyla adeta göle dönen ve sürekli basında yer alan Örencik Demiryolu alt geçidi hem yağmur suyu kanallarının yeniden yapılması hem de mevcut rampanın meyilini biraz daha azaltmak için 40 cm ile beton ile yükseltilerek yeniden çalışır hale getirilecek.

Her yağışta göle dönen altgeçitle ilgili iki defa Ankara’ya gidildiğini ifade eden Örencik Köyü Muhtarı İsmail Turan; “Büyük uğraşlar verdiğimiz alt geçit ile ilgili Büyükşehir Belediyemiz gereken duyarlılığı göstererek tamir etmeye başladı. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu olmak üzere emeği geçen herkese Örencik halkı adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Geyvemedya/haber Merkezi

geyve-orencik-demiryolu-alt-gecidi-sorunu-cozuldu- (5)

1890 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle