Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Köyler

Aydınlar Köyünün Okuma Sevgisi…

 

okuma sevgisi.13Geyve İlçesi Aydınlar Köyü Camiinin bir odası “Okuma Odası”na çevrilerek öğrencilerin ve köylülerin kitap okuyabilmelerine olanak sağlandı.

Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Garnizon Komutanı Lütfü Varol, Müftü Ali Erhun, Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant ve  Özel İdare Müdürü Resul Şenel’den oluşan heyet Aydınlar Köyü Okuma Odasını ziyaret ederek beraberinde getirdikleri kitapları öğrencilere dağıttı.

Köy Muhtarı Şaban Tetik ve Köy İmamı Zekeriya Kaya konuklarına okuma odası hakkında bilgiler verdi. İmam Kaya kısa açıklamasında şunları söyledi: “1 Kitap – 1 İnsan projesi Kapsamında oluşturduğumuz okuma odasında öğrencilerimiz hem ödevlerini yapıyorlar hem de kalan zamanlarında kitap okuyorlar. Abla ve ağabeyler minik kardeşlerine derslerinin yapmalarında da yardımcı oluyorlar. Sizlerin destekleri ile sahip olduğumuz donanımlarla öğrencilerimiz sorunsuzca ödevlerini yapıyor ve derslerine sağlıklı bir ortamda çalışıyorlar.”

Kaymakam Akbıyık kısa açıklamasında : “Getirdiğimiz kitapları öğrencilerimize dağıttık. Daha alt sınıfların ihtiyaçları olan kitapları da getireceğiz. Burada minik öğrencilerimizin büyükleri eşliğinde ve desteğinde derslerine çalışırlarken görmekten mutluluk duydum. Başarılar diliyorum. Muhtar ve İmamı da kutluyorum.”

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2107 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle