Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Yaşam

Öğrencilerim Hiç Büyümemişler…

öğr.1Bolu Erkek Öğretmen Okulundan 1968 – 69 Öğretim Yılında mezun olduktan sonra ilk görev yeri olarak, Zonguldak İli Ereğli İlçesi Alioğlu Köyüne atandım. Köyün Okulunda geçici görevle görev yapan; ustam – ağabeyim ve  öğretmenim Temel Koçak’ın Ereğli merkezine ataması yapıldığı için kadrolu olarak Alioğlu İlkokulunda göreve başladım. Fotoğrafta da görüldüğü üzere, fakirlik diz boyu. Köyde; yol yok, elektrik yok, evlerde su yok. Geceleri 14 numara gaz lambası ile aydınlandık. Bir sınfta 95 öğrenci. Yanımda eğitmen olarak Dangaz Ahmet (Ahmet Keskin) görev yaptı ve yalnızca 1. Sınfları eğitti. 1974 yılında Sakarya İli Geyve İlçesi Kulfallar Köyüne atandım.

5 yıl önce, bir telefon konuşması ile öğrencilerim bana ulaştı. Tekrar, ilk görev yerime gitmeğe ve öğrencilerim ve oradaki dostlarım ile görüşmeğe başladım. Büyümüşler, torunları bile vardı. Beni ellerindeki eski fotoğrafları ile karşıladılar. Hayır pilavı – aşuresi düzenlemişler.

Bana hoşgeldiniz sarılışlarında; o eski minik çamurlu ayakları ile ama tertemiz alınları ile gelen öğrencilerimin sıcaklıkları vardı. Hayret, öğrencilerim hiç büyümemişlerdi.

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2014 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle