Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Videolar, Yaşam

Mustafa Karataş Geyvelilerle Buluştu..

karataş 1 (37)İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş huzurlu bir ailenin sırlarını Geyvelilerle paylaştı.

Karataş, “Müslüman kendisiyle barışıktır. Yüzünden tebessüm hiç eksik olmaz. Kültürümüzün en önemli yapı taşı olan aile ilişkilerini kaybetmemek adına belirli hassasiyetleri göstermeliyiz. Evladın bilgisayar, babanın televizyon başından kalkmadığı ailelerde huzuru yakalamak oldukça zorlaşıyor” dedi.

Geyve Belediyesinin Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Kültür hizmetleri çerçevesinde düzenlediği ve İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katıldığı “Huzurlu Aile Hayatının Gereklilikleri” konulu konferans, Geyve Kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Geyve Kapalı Spor salonunun tarihi günlerinden birini yaşadığı ve salonun hınca hıç dolduğu Programa; Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Müftüsü Ali Erhun,Belediye Meclis Üyeleri, AKP Kadın Kolları Başkanı Aynur Gökdemir ve Yön. Kur. Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları Üyeleri, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce  ile çok sayıda Karataş Hoca hayranı vatandaş katıldı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın Mustafa Karataş Hocaya Geyvemize hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında ;Katıldığı TV programları ve sohbetleri ile gönüllerde taht kuran Hocamızı  aramızda görmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek isterim. Bu tür programların İlçemize  gelmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesine teşekür ederim dedi.

858921_10151972237784395_859104179_o

 “Huzur ve mutluluğu satın alabilirsiniz”

İslam ve Müslüman kimliği üzerinde huzur konusuna değinerek konuşmasına başlayan Karataş, “Huzur ve mutluluğa ulaşmak çok zor 1466104_696236353728467_1122077357_ndeğildir. Huzur ve mutluluğu satın alabilirsiniz. Bunun için paraya ihtiyacınız yoktur. Dünyevi hayatta çok paranız olmasına da gerek yoktur. Helalinden olması sizin için kâfidir. İnsanın huzurlu olması için kendisiyle barışık olması gerekir. Müslüman kendisiyle barışıktır. Yüzünden tebessüm hiç eksik olmaz. Peygamber Efendimizin de (s.a.v) yüzünden tebessüm hiç eksik olmazdı. Aile içi sevgi, saygı, iletişim ve eşlerin birbirini tanıması huzurlu ve mutlu bir yuva ortamı için çok önemlidir. Evlilikte eşler, istikrarlı olmalı, ölçüyü koruyabilmelidir” diye konuştu.

“Evladın bilgisayar, babanın televizyon başından kalkmadığı ailelerde huzuru yakalamak oldukça zorlaşır”

Konuşmasının devamında aile içi ilişkilerde temel gerekliliklere de değinen İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş, “Eskiden kaşlarıyla evladını terbiye edebilen babalar vardı. Çok konuşmazdı ancak en küçük davranışı etkili olurdu. Günümüzde aileler evlatlarına zaman ayırmıyor, onları dinlemiyor. En azından işten eve döndüğümüzde günün stresini ve yorgunluğunu kenara bırakıp, güler yüzümüzle ailemiz ile hoşça vakit geçirmeye çalışmalıyız. Evladın bilgisayar, babanın televizyon başından kalkmadığı ailelerde huzuru yakalamak oldukça zorlaşır. Kültürümüzün en önemli yapı taşı olan aile ilişkilerini kaybetmemek adına belirli hassasiyetleri göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

Konferansın sonunda İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş’ı misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, düzenlenen ücretsiz konferanslar ile Türkiye’ye mâl olmuş isimleri Geyvelilerle buluşturmaya devam edeceklerini belirterek,Mustafa  Karataş hocaya çiçek takdim etti.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com


Mustafa Karataş Geyve’de ile geyvemedya


Mustafa Karataş Geyve KOnferansı ile geyvemedya

5713 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Mustafa Karataş Geyvelilerle Buluştu.. için 1 yorum

  1. Çok güzel bir program oldu. Geyve belediyesine ve Murat Kaya’ya şükranlarımı sunuyorum. Samimi sıcak ve içten bir programdı. Herkese teşekkürler.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle