Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Nisan 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet

Muhtarlık şapkadan çıktı ..
DSCF6018-20140405-102744Taraklı İlçesi’nin Büyükşehir kapsamına alınmasının ardından, köy statüsü sona eren Uğurlu’da 36’şar oy alan iki adaydan Bahattin Özkan kura ile muhtar oldu. 

Birkaç kez sayıldı

Taraklı’nın yeni mahallelerinden olan Uğurlu Muhtarlığı için, 30 Mart seçimlerinde Vedat Özkan ile yine aynı köyde ikamet eden Bahattin Özkan aday oldu. Ancak yapılan oylama sonucu her iki aday da 36’şar oy aldı. Bir yanlışlık olabileceği düşüncesiyle birkaç kez sayım yapılmasına rağmen sonuç değişmeyince, eşitlik kayıtlara geçirildi.

Seçim Kurulu’nda Taraklı İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ekrem Karadere ve seçim kurulu üyeleri huzurunda çekilen kura sonucu Bahattin Özkan muhtar ilan edildi. Şapka içine koyulan iki adayın adının yazıldığı kağıtlar kuraya girdi. Kura çekimi sonrasında şans Bahattin Özkan’a güldü. Her iki adayın da akraba olması dikkat çekerken, yeni muhtar Bahattin Özkan, centilmence bir süreç  yaşadıklarını belirterek, sonucun köye hayırlar getirmesini temenni etti ve ortak hizmet üreteceklerini söyledi.

3176 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle