Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Ekim 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Muhtarlar Günü Yöresel’de Kutlandı

MUHTARLAR GÜNÜ YÖRESELDE KUTLANDI

“Güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz”

Geyve İlçesinde Muhtarlar Günü kutlandı.

Kutlamalar çerçevesinde ilk tören Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar anıta çelenk sundu. Törene katılan muhtarlar ve daire yöneticileri Saygı Duruşu sonrasında İstiklal Marşını birlikte söyledi.

Geyve’de Muhtarlar Günü kutlamaları Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nde de devam etti. Belediye Başkanı Murat Kaya demokrasinin önemli yapı taşlarından muhtarlık kurumunun temsilcileriyle birlikte güzel işlere imza atmaya devam edeceklerini söyledi.

Geyve Belediyesi tarafından bir ilke imza atılarak hayata geçirilen Yöresel Ürünler Üretim Merkezi bugün demokrasinin önemli yapı taşlarından olan muhtarları ağırladı. Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, APEK Başkanı Sebahattin Karasakal ve ilçe müdürlerinin de hazır bulunduğu Muhtarlar Günü etkinliğinde ‘Geyve hepimizin’ vurgusu yapıldı. Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar nazik davet ve misafirperverliklerinden ötürü Belediye Başkanı Murat Kaya’ya teşekkür etti. Geyve’nin kerevizinden hazırlanan çorba ve kahvaltılı buluşmada birlik-beraberlik mesajları verildi.

Demokrasinin temel taşı, halkın ilk ulaşabildiği makamların temsilcileriyle birlikte güzel işlere imza attıklarını aktaran Başkan Murat Kaya “Hepimizin ortak paydası Geyve. Birlik olduğumuzda güzel işlere imza atıyoruz. İnanıyorum ki bundan sonra da ülkeye örnek güzel çalışmalar yapacağız. Biz bir olduğumuzda güçlü oluyoruz. İçinde bulunduğumuz tesis Geyve’nin. Bu tesise sahip çıkmak hepimizin görevi. Bölgemizde yetişen ürünlerin işlendiği 40 kadının istihdam edildiği tesis Türkiye’de ilk. Bizim birliğimiz, dirliğimiz devam ettiği müddetçe daha fazlasını hayata geçireceğimize inanıyorum” dedi.

Belediye Başkanı Murat Kaya “Geyvemiz artık kabuğunu kırdı. Seyir Terasımız , Yöresel Ürünler Üretim Merkezimiz ve tamamlanmak üzere olan Nehirde Gondol projemiz ile ilçemizin tanınırlığı daha da artacak ve turist çekecek. Geyve Ayva Festivalimiz sayesinde ilçemizde binleri ağırladık. Ziyaretçi sayısını artırmak, ilçe ekonomisine katkı sağlamak için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Geyve hepimizin, Geyve’yi birlikte yöneteceğiz. Belediye ekiplerimiz asfalt çalışmasını devam ettirirken bizler bu tür faaliyetlerimizi artıracağız. Hepinizin muhtarlar gününü kutlarken, birlikte güzel işlere imza atmaya devam edelim inşallah” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

1122 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Muhtarlar Günü Yöresel’de Kutlandı için 1 yorum

  1. bozok66 dedi ki:

    emeği geçenlere teşekkürler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle