Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Kasım 2014 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Siyaset

 Muhittin Irmak ile Yola Devam..

2244a920-ad34-4a93-a439-23281a589c63AK Parti’de 2 ilçenin adayı belli oldu!

İL BAŞKANI RECEP UNCUOĞLU AÇIKLADI,

GEYVE’DE MUHİTTİN IRMAK,

HENDEK’TE ALİ KEMAL SOFU,

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’ndan İl Başkanı Recep Uncuoğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada Hendek ve Geyve’de hangi adaylarla ilçe kongrelerine gidileceği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Geyve’de mevcut ilçe başkanı Muhittin Irmak ile seçimlere girileceği açıklanırken Hendek’te de mevcut ilçe başkanı Ali Kemal Sofu ile seçimlere girileceği açıklandı.

59d063f7-8913-4ff4-b595-3955dbe71cb4

İŞTE UNCUOĞLU’NUN O AÇIKLAMASI

   “Değerli Basın Mensupları,

   15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 5. Olağan Kongre sürecimiz, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca hazırlanan kongre takviminin usul ve esasları doğrultusunda yürütülmektedir.

Daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi 16 ilçemizde teşkilatlarımızın faaliyetleri ve performansları, tüm teşkilat kademelerimiz ve yerel yönetimlerimizle uyum ve birlikteliklerini ölçmek ve değerlendirmek üzere istişari çalışmaları yapılmış, Koordinatör Milletvekilimiz ve Teşkilat Başkan Yardımcımızın da katılımları ile yüz yüze görüşmeler ve kanaatler alınmıştır.

   Ayrıca milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızın, ana kademe kadın ve gençlik kolları yönetimleri ile meclis üyelerimizin kanaatleri de alınarak değerlendirme çalışmalarına dâhil edilmiştir.

Tüm bu çalışmalar neticesinde Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın ortaya koyduğu istişari çalışma ve uzlaştırıcı anlayışla, mevcut ilçe başkanlarımızın performansları değerlendirilmiş olup, önümüzdeki 8 Kasım 2014 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan AK Parti Geyve Teşkilatı 5. Olağan Kongresi’nde mevcut ilçe başkanımız Muhittin Irmak ile yola devam edilmesi ve aynı zamanda ertesi gün 9 Kasım 2014 Pazar günü AK Parti Hendek Teşkilatı 5. Olağan Kongresi’nde mevcut ilçe başkanımız Ali Kemal Sofu ile yola devam edilmesi kanaati hasıl olmuştur.

   Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda yürütülmüş olan tüm bu istişari çalışmaların neticesini değerli teşkilat mensuplarımız, kıymetli delegasyonlarımız ve kamuoyu ile paylaşmaktayız.

   AK Parti Teşkilatı olarak 13. yılımızda tüm gayemiz,  bugüne kadar aynı dava şuuru ve bilinciyle ortaya koyduğumuz başarıyı daha da kıymetlendirmek, çok daha güçlü bir şekilde bizleri 2023’lü hedeflerimize taşıyacak teşkilat bilgi ve birikimimizi geleceğe taşımaktır.

   Bu doğrultuda yapılan tüm çalışma ve fedakârlıkları daha da bereketlendirerek, teşkilat çalışmalarımızı Ak Parti’nin menfaatine olacak bir şekilde ortaya koyarak tüm teşkilat ve delegasyonlarımızın aynı özveri ve sağduyusunu ortaya koyacağına inanıyoruz.

   Bugüne kadar hedeflerimize güçlü bir teşkilat yapısıyla ulaşan AK Parti, bundan sonra da aynı anlayış, çalışma ahengi, uzlaşma, uyum ve aynı disiplinle yoluna devam edecektir. Her iki ilçemizdeki ilçe başkan adaylarımıza başarılar diler, 5. Olağan Kongrelerimizin partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederim.”

RECEP UNCUOĞLU / AK PARTİ SAKARYA İL BAŞKANI

0484957f-b237-4392-8928-254417e08293

İl başkanlığı için 4 isim!

AK Parti’de  yaklaşan kongreler öncesi  hareketlilik giderek artıyor. 8 Kasım’da Geyve İlçesi ile  başlayacak kongreler öncesinde hangi ilçe başkanlarının  değişeceği merak edilirken, 7 Şubat’ta yapılacak İl Kongresi öncesinde  ise parti kulislerinde İl başkanlığı  adaylığı için bir çok isim konuşuluyor.

5 İLÇEDE DEĞİŞİM

8 Kasım Cumartesi Günü Geyve ilçesiyle start alacak olan ilçe kongreleri öncesinde AK Parti’de hareketlilik giderek artıyor.  Tek liste ile gidilecek olan kongrelerde Karasu, Pamukova, Ferizli ve Hendek ilçelerinde değişim yaşanacağı belirtiliyor. Adapazarı İlçesinde bazı sıkıntılar yaşandığı yine aynı şekilde burada da bir değişim olabileceği ifade ediliyor.

AKYOL – ÖZMEN – DEMİR

7 Şubat’ta yapılacak olan İl kongresinde  Mevcut İl Başkanı Recep Uncuoğlu yeniden aday olmayacak. AK Parti içerisinde bir grubun İl Başkanlığı adaylığı için Süleyman Özmen ve Ahmet Demir üzerinde durduğu, başka bir grubun ise Avukat Sezai Akyol’un adaylığı için yoğun bir şekilde çalıştığı belirtiliyor.

KULİSLER HAREKETLİ

Öte yandan AK Parti’de İl Başkanlığı adaylığı için farklı isimlerde konuşuluyor. Bu isimler arasında Oktay Yıldırım, Yavuz Korg, Mert Aydemir, Ali İhsan Güneş, Erdal Yıldırım ve Mehmet Yılmaz isimleri bulunuyor. Daha öncesinden kulislerde il başkanlığına aday olacağı konuşulan AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik’in ise bu kararından vazgeçtiği ifade ediliyor.

 

1767 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle