Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ocak 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

CÖMERTLİK ve YARDIMLAŞMAK

Geyve Anadolu Lisesinin düzenlediği Değerler Eğitimi kapsamında bir konuşma yapan ilçe müftüsü Ali Erhun:”Ekmeğini yalnız yiyen, yükünü kendi dişiyle kaldırır. İnsanlığın göstergesi cömertlik ve paylaşmaktır.”dedi.

Geyve Anadolu Lisesinin değerler eğitimi kapsamında düzenlediği “Cömertlik, Paylaşma ve Yardımlaşma” konulu programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Müftüsü Ali Erhun, Tepecikler Camii Müezzini Murat Yurttadur, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

CÖMERT OLUNUZ

Programa konuşmacı olarak katılan İlçe Müftüsü Ali Erhun özetle şunları söyledi: Cenabı Allah’ın ilk ayeti ‘İkra-oku’ olduğu için okumamız gerekmektedir. Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi; komşusu açken, tok yatan bizden değildir. Güneş gibi cömert olunuz. Cömertlik ve yardımlaşmanın önemini Hz. Peygamberin hayatından örneklerle anlatan Müftü Erhun, anı ve öykülerle konuyu daha cazip hale getirdi. Tepecikler Camii Müezzini Murat Yurttadur da Kur´an tilaveti ve ilahilerle programa renk kattı.

OKUL MÜDÜRÜNDEN TEŞEKKÜR

Okul Müdürü Ahmet Akkuş:” Programa katılım ve katkılarından dolayı Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Müftüsü Ali Erhun ve Tepecikler Camisi Müezzini Murat Yurttadur; programın hazırlanmasında emeği geçen Biyoloji öğretmeni Selçuk Altun, Beden Eğitimi öğretmeni Özdal Taşdan, Matematik Öğretmeni İsmail Kocakaplan, öğrencilerden Ahsen Topçu, Gülcan Yıldırım, Beyza Nur Tıngır, İlaydanur Dikmen, Hilal Buse Güler, Elanur Üstün, Kübra Aksoy, Esra Özmen, Şevval Nur Solak, Gizem Değirmenci, A. Furkan Işıktaş ve Yusuf Aygül´e teşekkür ederim.”dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

2169 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Müftü Erhun; İnsanlık, Cömertlik ve Paylaşmaktır için 2 Yorum

  1. bahattin kuluç dedi ki:

    Sayın Müftü Bey, Geyve Merkez Sinan Bey camii buz gibi. Işıklar yanmıyor ve kapkaranlık… Tövbe yaRabbim camiye mi giriyoruz yoksa tünele mi? tüm cemaat Atapaşa camiine kaçtı.Dedem her merkez camiine girdiğinde kulaklarınızı çınlatıyor. Bakıyorum cemaat soğukta namaz kılarken efendiler sıcacık hamam gibi imam odasında sünnet ile son sünnetleri kılıyor. Ne diyelim. Allah biliyor…

    • Cemaat kaçtı dedi ki:

      Yıkarıda yorum yapan kişiye önce söylenmiştim. Şimdi mübarek cuma günü merkez camine geldim. Soğuk hava deposu gibi. Çıktım atapaşaya geldim meğer sıcacıkmış. Merkez camiinin tüm cemaati buradaymış. Bu nedir yaaa. Yetkililer uyuyor mu?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle