Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Mobeseden Ceza Yağıyor

Mobeseden Ceza Yağıyor

Geyve İlçe Emniyet ekipleri MOBESE’ler üzerinde yaptığı takipler sonucu motosiklet sürücülerine göz açtırmıyor. Özellikle kask takmayan motosikletliler affedilmiyor. Mobeseden yazılan cezalar, plaka sahibine postacı yoluyla gönderiliyor.

MOBESELER İLÇENİN GÖZÜ

Geçtiğimiz aylar içerisinde Geyve’nin birçok noktasına MOBESE kamera sistemi yerleştiren Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğü, bu yolla yeni bit uygulamaya başladı. Emniyet, MOBESE kameralar sayesinde kırmızı ışık ve park ihlali yapan sürücülere ile birlikte kask takmayana cezai işlem uygulamaya başladı. Hem şehir içinde, hem de ana yollarda sürücülere göz açtırmayan trafik polisleri, merkezin bildirdiği plakalar üzerinde duyarlı olarak cezai işlemi uyguluyor. Bu cezalar daha aynı anda plakanın kayıtlı olduğu adreslere postacılar tarafından gönderiliyor.

KASK TAKMAYA TEŞVİK

Yaz sezonunda trafik güvenliğini sağlamak ve özellikle son günlerde meydana gelen motosiklet kazaları sonrası sürücülerin kurallara uyması amacıyla trafik uygulamalarını sürdüren Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, motosikletler üzerinde yaptıkları uygulamalarda motosiklet sürücülerini, sürücü belgesi, kask, evrak ve belgeler üzerinde denetliyor. Son olarak MOBESE üzerinden ceza kesmeye başlayan görevliler kask takmayanlara direk olarak ceza kesiyor. Geyve’nin kanayan yarası haline gelen motosiklet kazalarında can kaybını en aza indiren kask, bu yolla taktırılmaya da bir nevi teşvik ediliyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

3898 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Mobeseden Ceza Yağıyor için 2 Yorum

  1. Geyveli dedi ki:

    Bıraksınlar Bu İşleri Nerede Gariban Var Anca Onlara Yazarlar Oturdukları Yerden. 13 Yaşında Çarşının Göbeğinde Kanyonet Kullanan Aşağı Mahalledekilere Yazsınlar Yada 3 Tekerlekli Bisikletten Bozma Motoruyla Tetör Estiren Sözüm Ona Hurdacıya Yazsınlar da Görelim

  2. GEYVEDEN dedi ki:

    Güzel bir uygulama tebrik ederim fakat ülkede ne yazikki hersey eksik yapılıyor mobese üzerinden kesilen cezada motor kullanan sürücü plakalı ruhsatlı ve ehliyetlidir ki plakasına ceza geliyor. Masa başında kamera izleyip ceza yazmaktan ziyade alana cıkıp plakasız,ruhsatsız ve ehliyet sürücülerine cezai işlem uygulayın. Sözüm ona emniyetin önünde personel cay molası yapıyor önünden plakasız abartı eksoz motor geçiyor bunları durdurmuyor ceza yazmıyor masa basında motorcu kask takmadı diye ceza yazıyor…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle