Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Mart 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Miniklerimizin Çocuk oyunları Şenliği Başladı

ÖZEL EĞİTİMDE ÇOÇUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

Geyve’de eğitim kurumlarında unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yeniden hayata kazandırılmasının amaçlayan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği başladı.

İnsan yaşamının belirleyici bir parçası olan oyunlar, çocukları hem zihinsel, hem fiziksel, hem de sosyal yönden gelişmelerinde büyük önem taşıyor. Oyunlar çocukları hareketsiz ve sağlıksız bir şekilde tek başına televizyon izlemekten, bilgisayar başında zaman geçirmekten, sürekli ders çalışmaktan kurtararak, kendisini tanımasına ve özelliklerini bilmesine, insanlarla iyi iletişim kurmasına, paylaşmayı öğrenmesine, kurallara uymasına ve iyi özelliklerinin ortaya çıkmasına katkı sağlıyor.İşte Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliklerinde öğrencilerin hayata daha sağlam temellerle bağlanması amaçlanırken diğer yandan da unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yeniden hayata kazandırılması sağlanıyor.

Bu kapsam da Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu 2018 Geleneksel çocuk oyunları Geyve Özel Eğitim Anaokulunda başladı.Geleneksel çocuk oyunlarından Tombik oyununun oynandığı Özel Eğitim Anaokulunda öğrenci, veli ve öğretmenler heyecanlı anlar yaşadı

Minik öğrencilerin heyecanına ve sevincine ortak olan ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, etkinlikten çok memnun olduğunu ifade ederek, bu tür geleneksel çocuk oyunlarının yaşaması adına hafta boyunca tüm okullarımızda etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Geleneksel çocuk oyunları finalinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve Şube Müdürü Bahattin Aydemir , tertip komitesi ve Geyve Özel Eğitim Anaokulu personeline teşekkür ederek yarışmada dereceye girenlere kupa ve madalya verdi.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

2020 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle