Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Mart 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Minik Yürek Hilal Geyve’yi Gururlandırdı

Minik Yürek Geyve’ye İl İkinciliği Getirdi.Geyve Akdoğan İlköğretim Okulu öğrencisi Hilal Akyel İstiklal Marşını Güzel   okuma yarışmasında il ikincisi olarak ilçemize büyük gurur yaşattı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasının ödül töreni Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde yapıldı.

Geyve  Akdoğan İlkokulu anasınıfı öğrencisi Hilal Akyel, ilçemizde düzenlenen İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında birincilik elde ederek ilçemizi temsilen Sakarya il finallerine katılmaya hak kazanmıştı.

Adapazarı Prof. Dr. Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda 9 Mart 2017 Perşembe günü gerçekleşen il finaline Sakarya’da bulunan 16 ilçenin okul öncesi birincileri ile yarışan Akdoğan İlkokulu anasınıfı öğrencisi Hilal Akyel muhteşem performansı ile ikincilik ödülünü elde ederek ilçemizin adını il finallerinde duyurdu.

Ödülünü Kaymakam’dan Aldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasının ödül töreni Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.Sakarya Orhan Gazi Kültür Merkezinde protokolün yoğun katılımı ile gerçekleşen İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u anma il programı sonunda ödül töreni gerçekleşmiş ve minik kızımız Hilal Akyel’e ödülü Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya tarafından takdim edildi.

İlçemizi Gururlandırdı

Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Akdoğan İlkokulu anasınıfı öğrencisi Hilal Akyel’i İstiklal Marşı güzel okuma yarışmasında gösterdiği başarıdan dolayı altın’la ödüllendirdi. Okul öncesi öğrenci grupları kategorisinde ilçemizde birinci olup, ilimizde gerçekleşen İstiklal Marşı güzel okuma yarışmasında on altı ilçenin birincileri ile yarışan ve ilçemizi en güzel şekilde temsil ederek İl sıralamasında İl ikinciliğini kazanarak yüzümüzü güldüren Akyel, İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından altınla ödüllendirilerek tebrik edildi.

Bu Süreçte Akif’i Anlamak Çok Önemli

Hilal Akyel’in gösterdiği bu başarıdan dolayı çok mutlu olup gururlandığını ifade eden okul müdürü Remzi Yetkin; Böyle anlamlı bir  yarışmada derece kazanmanın çok önemli, çok anlamlı olduğunu, özellikle ülkemizin zor zamanlar geçirdiği böyle bir dönemde Mehmet Akif’in eserlerini  çok iyi anlamamızın önemini, bağımsızlığımızı temsil eden İstiklal Marşımıza yürekten inanmamız ve onu anlamamız gerektiğini, aynı zamanda ilçemizin ve okulumuzun adını böyle güzel ve anlamlı bir yarışma neticesinde duyurdukları için çok mutlu olduklarını ve başarılarının devam edeceğine inandıklarını dile getirdi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

4503 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle