Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Siyaset

Milletvekili Adayı İnci Muhtarlarla Buluştu…

10929547_1093352520683513_8336081281233442631_nGeyve İlçesinde görev yapan; Mahalle Muhtar ve Meclis Üyeleri, Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

“Saygın Tesisi”nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya; Belediye Başkanı Murat Kaya ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Muhtarlar ve Meclis üyeleri katıldı.

Sakarya AK Parti Milletvekili Adayı ve eski Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de kısa bir süre kahvaltıya geldi.

Belediye Başkanı Murat Kaya ve eski Başkan Al İnci, kahvaltıya katılan Muhtarlar ve Meclis Üyelerinin masalarını tek tek dolaşarak hoş geldiniz dedi.

Belediye Başkanı Murat Kaya toplantıda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Kahvaltımıza hoş geldiniz. Konuşmama yeni öğrendiğim bir haber ile başlamak istiyorum;Belediyelere ödenen payların, yıl sonuna kadar kesilmeyeceğini öğrendim. 6 ay daha Türkiye’deki tüm belediyelerin payları kesilmeyecek. Bu ne demen her ay daha fazla para gelmesi demek, bir kaç tane daha fazla makine demek. Bu durumu gerçekleştiren milletvekillerine konuları ileten Kayseri Belediye Başkanı ve Ali İnci Başkanım, onlar belediyelerin durumlarını biliyorlar. Onların bu baskıları sonucunda 6 ay daha rahatladık. Muhtarlarımız ve azalarımız günün her saatinde belediyemize gelip görüşebilirler. Bizim kapımız herkese açık. Eksik giden işlerimiz var mı? yüzlerce sebep sayabilirim. Yaptığımız köy ziyaretlerinde bunları izah etmeğe çalışıyorum. Bu geçiş sürecine bizlerde ayak uyduramadık. Köylerimizdeki su sayaçları ile sıkıntılarını köy ziyaretlerinde dinledim. Bu sorunları, yerel yönetimlerden gelen arkadaşlarımız ile çözeceğimize inanıyoruz. Bakan Hanıma da köy gezilerinde durumu izah ettim. Hizmetlerimde ki en büyük şansım; AK Parti iktidarının bir mensubu olmak. Öyle olmasa idi Geyve bu günkü durumda olamazdı. Biz 5 yıllığına seçildik, daha önümüzde dolu dolu 4 yıl var. Eksiklerimiz ve hatalarımız kasıtlı yapılmış şeyler değildir. Bazıları imkansızlıktan bazıları da ekipmansızlıktandır. Öyle değerlendirmenizi talep ediyorum.”

Milletvekili Adayı Ali İnci konuşmasında özetle: “Kahvaltılı toplantıda sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Başbakanımızın katılacağı mitingde, Geyve gençliği teşkilatıyla orada AİL İNCİ diye haykırıyorsa o Ali İnci için büyük güçtür. Başbakan da diyecek ki: Geyve Ali İncinin arkasında, Sakarya Ali İncinin arkasında, Ankara da ben konuşurken bangır bangır konuşurum. Murat Kaya daha ilçe başkanı iken onu isteklerini karşıladım. Şaban Dişli ile konuşurken sen Geyve Belediye Başkanlığını istiyor musun, çalışkan  ve verimli olacağına inandığım Murat Kaya yı önerdim, arkasında durdum. Halka hizmet edeceğime inanıyorsanız benim arkamda durun. Hendek Belediye Başkanı iken cenazenizde buradaydım, düğününüzde buradaydım, kilitli parke lazım buradaydım. Ben dedim ki; ey Geyveliler hiç korkmayın Geyve Hendek gibi olacak, 2 ay sonra Geyve’nin sorunları bitecek, 60 yıl daha kazma vurulmayacak.” Dedi.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

1592 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle