Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Nisan 2014 | Alt Haberler, Manşet, Sakarya, Siyaset

MHP’de başarısız ilçelere revizyon

LEVENT BÜLBÜLMHP Sakarya İl Yönetimi Genel Merkez tarafından yetkilendirilerek, ilçelerde başarısızlığı masaya yatırdı. İlçe yönetimlerini görevden alması beklenen il yönetimi, önümüzdeki günlerde 6 ilçede yeniden yapılanmaya gidecek.

30 Mart Yerel Seçimlerinde başarısız olan ilçeler için yeniden gözden geçirme süreci ve görevden alma yetkisiyle donatılan il yönetimi çalışmalara b.aşladı. Başarısız olan ilçeleri görevden almaya hazırlanan yönetim, diğer taraftan genel merkeze sunmak üzere rapor hazırlıyor. Bilindiği gibi önceki gün Serdivan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan başarısızlığı kendi yönetimine çıkararak istifa ettiğini açıklamıştı.

2 istifa daha

Serdivan’da yaşanan istifanın ardından Arifiye İlçe Başkanı Nedim Yılmazer, Erenler İlçe Başkanı Hasan Kaymak’ında istifa etti belirtildi. Bu ilçelerde yeniden atama yapılması için ise İl Başkanı Levent Bülbül’ün çalışmalara başladığı öğrenildi.

Başarısız ilçeler

Bunun yanı sıra başarısız olarak görülen diğer ilçeler Adapazarı, Kocaali ve Karapürçek İlçe yönetimlerinin de önümüzdeki günlerde, il yönetimi tarafından görevden alınması bekleniyor. Karapürçek ilçe teşkilatının, Saadet Partisi ile ittifak yapması nedeniyle görevden alınması ve diğer ilçelerin ise yeteri kadar çalışmama yapmaması görevden alma nedeni olarak gösteriliyor.

Başarılı ilçeler

İl yönetimi seçimler nedeniyle üstün çalışma gösteren Hendek, Sapanca, Geyve, Pamukova, Akyazı Taraklı, Ferizli, Söğütlü, Karasu, Kaynarca ilçe teşkilatları için Genel Merkez’e olumlu görüş bildirirken, başarısız ilçelerin ise yönetimleriyle birlikte görevden alınacağı parti kulislerinde konuşuluyor. (Yenigün Gazetesi)

56262_1

2435 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle