Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Ekim 2011 | Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet

Metem Okul Aile Birliği Toplantısı yapıldı.


2011-2012 Öğretim Yılı Geyve METEM Okul aile Birliği Toplantısı Kültür Merkezi Toplantı salonunda yapıldı.

Şehitlerimiz için  saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Müdür baş yardımcısı Ahmet Akkuş yaptı.

Ahmet Akkuş  konuşmasında ;


Okulun 2010-2011 yılı büteçesinin giderleri ile 2011-2012 yılı Eğitim Yılı Bütçesi hakkında bilgiler verdi.

2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı  Bütçesi

Toplam Tahmini  Gelir 103.000,00

Toplam Gider 43.495,00


GİDERLER:

Okul çevresi tel Örgü İşi:6.000,00

Güvenlik Elemenı Çalıştırılması:4.000,00

Temizlik elemanı çalıştırılması:12.000,00

SMS Ücreti:2.000,00

Adsl+Tel.+Vb.:2.000,00

Ofis mak.bakım Ücreti:3.000,00

Atölye Mak.Bakım Ücreti:5.000,00

Tanıtım Organizasyon Gideri:2.000,00

Diğer Giderler:7.495,00

2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Bütçesi

Toplam Tahmini Gelir:80.000,00

Gelir kalemleri

Kantin Geliri:13.000,00

Çırak-Kalfa Belge geliri:8.000,00

Öğrenci Kıyafetleri geliri:3.000,00

Fotokopi Geliri:15.000,00

Uğur Balkuv san.Tic.:3.000,00

Ösym Kayıt Geliri:1.000,00

Hurda kapıt geliri:5.000,00

Yıl Sonu Sınavları geliri:1.000,00

Bağışlar:31.000,00

Toplam:80.000,00 TL


olduğunu belirtip, ayrıca yapılan harcamaların faturalandırılıp kaydedilerek yönetim kurulu olarak sizlerin  ödediğiniz paraları boşa harcamayarak okulumuzun daha ileriye gitmesi için harcıyoruz dedi.

Ahmet Akkuş Konuşmasında,Öğrencilerimizin devamsızlık konusuna değinerek, bu konu hakkında velilerin takipçi olmasını ve her velinin istediği anda öğrencinin programını, devamsızlık bilgilerini alabileceği sistemin mevcut olduğunu bu sistemden de her öğrenci velisinin yaralanabileceğini söyledi.

Öğrencilerimizin cep telefonu sorununu velilerle birlikte çözmeye çalışacaklarını söyleyen Akkuş;Okula geliş-gidişlerde öğrencilerimizin kıyafet ile o günkü dersin ihitiyacı olan kitap-defterini getirmesinde velilerin takipçi olmasını istedi.

Yapılan Oylamada Bütçe ile denetleme kurulu raporu  oy birliği ile kabul edildi.

Okul Müdürü Tekin Bayer yaptığı Konuşmada;


2010-2011 öğretim yılında Okul etrafının tel örgü ile kapatılıdığını,Güvenlik elemenı çalıştırılmaya başlandığını ve velilere Sms ile bilgilendirilme notu gönderilmeye başlandığını belirtip,2011-2012 öğretim yılı içinde Okul bahçesinin asfaltlama işi, Giriş kapıları ve sıra üstlerini değiştirme ile Lavabolar ve diğer bakım ilerinin planlandığını belirtti.

Bayar ayrıca; adlarının Meslek Lisesiolup, İldeki en disiplinli ve en başarılı meslek lisesi olduklarını, iyi yapılan işlerin devam edeceğini, kötü yaptığımız işleride iyileştirme çalışmalarına devam edeceğiz.

Devamsızlık konusunda öğrenci ,öğretmen ve öğrenci velileri ile birlikte çalışarak bu işin üstesinden gelmeye çalışacağız.

Öğrencilerin okulda kalma saatleri ile giriş çıkış saatleri belli olduğundan, bu saatler dışında çoçuklarımızı kontrol altında tutmak için gerekirse takip edelim .

Okulumuzun en büyük probleminin “Hedefsiz Öğrenci Topluluğunun olmasıdır” diyen Okul Müdürü Tekin Bayar; öğrencilerimize hedefleri tesbiti konusunda , okul yönetimi ve veliler ile beraber paylaşımlarda bulunarak yardımcı olmaya çalışacağız.İleriki yıllar da 2 yıllık yüksek okul mezunlarının bile KPSS’ye alınmayacağı düşünülürse şimdiden alınacak tedbirler ile öğrencilerimizin önüne konacak olan hedeflerinin önemi bir kat fazla daha ortaya çıkıyor, dedi.

Okul  Aile Birliği Başkanı Mehmet  Aydoğan Konuşmasında;

Çoçuklarımız için oto-Kontrol  sistemini elimizde tutabilirsek başarı da kaçınılmaz olarak gelecektir.Veliler olarak okuldan öğretmenlerimizden beklediğimiz duyarlılığı bizlerinde göstererek çoçuklarımıza yardımcı olmalıyız.

Öğrenci-Öğretmen-veli saç ayağı halkasının bir tanesinin eksik olması ile bu döngünün güzel çalışmayacağını belirten Aydoğan;Bambu ağacından bu ağacın 4 yıl su verilip sonra büyüme aşamasını geçtiğinden örnek vererek çoçuklarımıza 4 yıl boyunca burada su verildiğini bu süre sonunda ise mezun öğrencilerimize kendilerini yetiştirme ve geliştirme konusunda imkan tanındığını söyledi.

Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan velilerden Fatma Önal; Üç senedir torununu Metem’e gönderdiğini ve günün hangi saatinde olursa olsun aradığımda kızım hakkında bilgi verilmesi konusunda okul  yönetimi ve öğretmenlerin gösterdikleri mütevazı  tutumlarından dolayı teşekkür etti.

Ayrıca Niyazi Ay adlı öğrenci velisi;Okul önlerinde argolu ve kültürümüzde olmayan davranışların sergilendiğini bunun için de güzel ahlaklı,güzel terbiyeli,ve duyarlı veliler ile buluşarak ortak bir karar ile öğrenci,öğretmen ve okulumuza sahip çıkmalıyız diyerek salondaki velilerden alkış aldı.

METEM OKUL AİLE BİRLİĞİ YÖNETİMİ

Tekin Bayar – Ahmet Akkuş – Hatice Özbudak – Mehmet Aydoğan- Azem Sönmez – Metin Çakmak-Erdinç Tuna

YEDEKLER

Metin Karaca – İbrahim Yıldız – Eyüp Karadere – B.Ali Yıldız – Sadullah Köse – Ahmet Dinçer

DENETLEME KURULU

Cevdet Satılmış – Hafız şahin – Adalet Çavdar

YEDEKLER

Şaban Doğan – Asiye Fırtına – Mustafa Yiğit

Erdinç TUNA-Namık CİHAN-Geyvemedya.com


8559 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle