Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mart 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

KYK’Lİ GENÇLER KÜLTÜR GEZİLERİNDE BULUŞUYOR.

Geyve KYK  yurdu öğrencileri ilçenin doğa zenginliklerini görmeye devam ediyorlar.

Bozulmamış yapısıyla, Geyve’de görülecek ilk yerler arasında olan Doğançay şelalesi Geyve KYK yurdunda kalan öğrencileri ağırladı.

KYK, Türkiye genelinde olduğu gibi Geyve KYK yurdunda da  bütün öğrencilere rahat edecekleri, okuluna yakın, kendilerini güvende hissettikleri, rahat ders çalışma ortamlarının olduğu yurt imkanının yanı sıra yurtlarda kalan öğrencilerin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmesi, akademik, sosyal, kültürel, milli ve manevi yönden gelişimlerini sağlayabilmek, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirebilmek amacıyla eğitim, sosyal, kültürel, sportif vb. alanlarda faaliyetler gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Geyve KYK yurdunda kalan öğrenciler doğası ve şelalesi ile meşhur Doğançay’ı gezdiler.KYK öğrencileri gezi’den oldukça memnun kalırken oksijeni bol,doğası mükemmel atmosferde bol bol fotoğraf çektiler.

Doğançay Şelalesi

Doğançay Şelalesi deniz seviyesinden 450 mt. yüksekliktedir. Yol, yürüyüş traking parkuru olarak da kullanılmaktadır. Geyve’de görülecek yerler listesinde ilk sıralardadır. Bozulmamış doğasıyla görsel bir şölen sunmaktadır.Şelalenin ulaşımı tamamen asfalt olup, son 2 km. si toprak yoldur.

Sakarya İli Geyve İlçesi Doğançay Köyü sınırları içinde bulunan 4 hektar büyüklüğündeki Doğançay Şelalesi tabii-kültürel kaynak değerleri ve rekreasyon potansiyeli sebebiyle Bakanlık Makamının 13.05.2013 tarih ve 1030 sayılı Olur’ ları ile “DOĞANÇAY ŞELALESİ TABİAT ANITI” olarak ilan edilmiştir.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2859 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle