Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Eylül 2015 | Alt Haberler, Dünya, Geyve, Manşet, üst Haberler

Geyveli Kurmay Albayımız Kosova’da gururumuz oldu.

kurmay-albay-saim-bagci-kosovada-gururmuz-oldu- (4)

Geyveli Kurmay Albayımız Kosova’da gururumuz oldu.

Geyve’nin gururu olan Kurmay Albay Saim Bağcı Kosova’nın Prizren şehrinde Türk Temsil Heyeti Başkanlığı Komutanlığı görevini yürütüyor.

Kurban Bayramı vesilesiyle , Prizren’de “Sultan Murat” kışlasında konuşlu Türk Temsil Heyet Başkanlığı ile Türkiye’nin Priştine Büyükelçiliği tarafından ortaklaşa düzenlenen bayramlaşma töreni bu yıl da coşkulu geçti.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ve Türk Temsil Heyet Başkanı Kurmay Albay Saim Bağcı’nın evsahipliğinde geniş katılımla gerçekleşen bayramlaşma törenine Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Türkiye’nin Prizren Başkonsolosu Selen Evcit ,Kosova Sağlık Bakan Yardımcısı Kadir Hüseyin, milletvekilleri, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Türk Kızılayı, TİKA , Yunus Emre Türk Kültür Merkezleri gibi Kosova’daki Türk kurum ile Kosovalı kurum ve dernek temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Törende yapılan konuşmalarda , Kurban Bayramı’nın hep birlikte kutlamanın verdiği mutluluğa vurgu yapıldı.

Bayramın tüm toplumlar ve insanlık için barış ve huzuru getirmesi dileği ile konuşmasına başlayan Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, kardeşilik , sevgi ve hoşgörünün öne çıktığı, kırgınlıkların sona erdiği, birlik olma ve bir arada yaşama bilincimizin güçlendiği özel günler olan bayramların, insanların kaynaşması ve kenetlenmesi için önemli bir fırsat oluşturduğunu belirtti.
Kurban Bayramı’nın hoşgörü, merhamet, şefkat ve fedakarlık duygularıyla, birlik ve beraberliğimizi, bribirimize duyduğumuz sevgi ve saygıyı pekiştirmesi dileğinde bulunan Büyükelçi Kıvılcım Kılıç, “Türkiye ile Kosova arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerimizin değerli bağı olan Türk toplumu ile birlikte Arnavut, Boşnak, Roman , Aşkali , Mısırlı ve Goralı kardeşlerimizin daha nice Bayramları huzur içinde kutlamalarını diliyorum ve dinimizn güzel değerlerini gelecek nesillere akratacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Ardından kürsüye çıkan Türk Temsil Heyet Başkanlığı Komutanı Kurmay Albay Saim Bağcı da, dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı, İslam dini için müstesna günlerden biri olan mübarek Kurban Bayramı’mnın, kardeş Kosova halkı ile birlikte karşılamının heyecanı içerisinde olduklarını dile getirdi. Bayramların, dostluk , barış ve kardeşlik duygularının dalga dalga yayıldığı , topluma umut ve sevgi veren dayanışma günleri olduğunu kaydeden Kurmak Albay Saim Bağcı, “işte bu güzel bayram gününde , TürK Temsil Heyet Başkanlığı personeli olarak bizler, ailelerimizden uzakta olmamıza rağmen, her zaman yanında olduğumuz siz değerli Kosovalılarla , dostlarımızla, kardeşlerimizle , büyüklerimizle ve küçüklerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bayramlaşma töreni katılımcılar arasındaki samimi sohbetlerle devam etti. /kosovaport/

kurmay-albay-saim-bagci-kosovada-gururmuz-oldu-

4744 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle