Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Nisan 2014 | Gündem, Siyaset

Kılıçdaroğlu, Sarıgül’le ilgili o iddiayı ilk kez cevapladı
kilicdaroglu_sarigulle_ilgili_o_iddiayi_ilk_kez_cevapladi13966711610_h1144237Yerel seçimlere ciddi bir farkla İstanbul için başkanlık seçimini kaybeden Mustafa Sarıgül’le ilgili ortaya atılan ”CHP’nin başına geçecek” iddialarıyla ilgili CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilk defa konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Vatan’a verdiği röportajda kendisine yöneltilen, ”Seçim ardından Mustafa Sarıgül yine konuşuluyor. Ak Parti’den ‘partinin başına geçecek’ açıklamaları geliyor. Siz bu yorumlara ne diyorsunuz? Yeni bir görevlendirme olabilir mi?” şeklindeki soruya şu sözlerle cevap verdi;

YOLUNUN AÇILMASI LAZIM
”Hayır. Ben böyle bir şey görmüyorum. AK Parti destekli yazarların yorumu bu. Acaba CHP nasıl karışır haberleri yapıyorlar. Ne Sarıgül ne ben ne de diğerleri olsun hepimiz uyum içindeyiz düşüncelerimizi aktarıyoruz. Sarıgül önemli bir aktördür. İstanbul’da seçimlere girdi yüzde 40 oy aldı. Oyu küçümsemek yanlış olur. Bir başarısı var. O başarısını sürdürmek isteyecektir. Genç birikimli birisi, yolunun tıkanması doğru değil, tam tersine gerekirse yolunun açılması lazım. Siyasette daha aktif görevler de talep edebilir o aktif görevlere gelmesi lazım. Sadece o değil Mansur Yavaş için de bu geçerlidir. Bizim siyasetimiz açısından önemlidir. Onunla da beraber çalışacağız. Aktif siyasette olmasını arzu ederim.”

Haber7.com

877 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle