Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Kaymakama Fidan Verildi…

orman-haftasi-nedeniyle-Geyve-Kaymakami-ilyas-memise-fidan -hediyesi- (1)Geyve Orman İşletme Müdürü, 21 Mart – Ağaç Bayramı Kutlama Etkinlikleri çerçevesinde İlçe Kaymakamı İlyas Memiş’i makamında ziyaret ederek kendisine fidan hediye etti.

Kaymakam ziyaretinde, İlçe Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu’na Akdoğan İşletme Şefi Medine Tetik ve Doğançay İşletme Şefi Alptekin Özen de eşlik etti.

2016 Çınar Yılı

Geyve Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu ziyarette yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2016 yılı Bakanlığımız tarafından ÇINAR YILI ilan edildi. Kırklareli-Edirne-İstanbul-Kocaeli-Sakarya-Bilecik-Bursa illerini kapsamak üzere bu illerin dahilinde 200 bin adet çınar fidanı dikilecek. Niye çınar dersek; çınarın uzun ömürlü olması, Osmanlının kuruluşundan bu yana sembol ağaç olması. Osmanlı geçtiği her yere nişan olarak çınar dikmiş. Edirne İli ile Bilecik İli arasında bir çınar yolu yapılması düşünülüyor. Bizde bu yolun tam ortasındayız. Bu uygulamaya biz geçen yıl başlamış idik. Bizler de bu yıl 1000 adet çınar fidanı dikerek projeye destek olacağız. İlk çınarımızı da Kaymakam beyin katıldığı bir program ile diktik. 5 bin köye, 5 bin orman projesi ile köylerimize gelir getirmeye yönelik kestane, ceviz, ıhlamur, fıstık çamı,zeytin türlerinde ağaçlandırmalar yapıyoruz. Bizler bu fidanları diktiriyoruz, 2 yıl bakımlarını yaptırıyoruz ve kura ile köylülerimize dağıtıyoruz ve sertifikalarını veriyoruz. Daha sonra bakımı köylülere ait oluyor ve gelirlerinin tamamı da köylüye kalıyor. Alifuatpaşa İşletme Şefliği sahasında Eşme üzerinde 16 hektar saha ağaçlandı, Akdoğan-Karacaören-Halidiye-Taşoluk Mahallelerinde de ağaçlandırma yapıldı.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1326 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle