Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler

Kaymakam MEMİŞ Kitap Okuma Etkinliğine Katıldı

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Kitap Okuma Etkinliğine Katıldı

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ile birlikte Değerler Eğitimi Projesi (GEDEP) kapsamında öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Geyve Kız İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Kitap Okuma Etkinliğine katıldı.

Kaymakam İlyas Memiş kitap okumanın önemi ve bizlere neleri kazandırdığı hususunda öğrencilerle sohbet etti. Kaymakam Memiş; kainatı anlamak ve anlamlandırmak için yaratılan insanın birçok bilgiyi öğrenebilmesi için yeterince uzun bir ömre sahip olmadığını, ancak bu bilgilere sahip olabilmenin yolunun kitap okumaktan geçtiğini, okuduğumuz kitapların her birinin insana ayrı bir değer kattığını, dinimizin ilk emrinin “oku” olduğunu, beşikten mezara kadar ilim tahsil etmemizin tavsiye edildiği, ayrıca kitap okumak insanın anlama ve idrak kabiliyetini geliştirdiğinden sınavlarda başarılı olmayı sağladığını ifade etti.

Kaymakamımız okuma saatinde öğrencilerle beraber kitap okuyarak, öğrencilere başarılar diledi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

669 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle