Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Şubat 2019 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar

Kartal’da çöken binanın altından böyle kurtardılar

Kartal’da çöken binanın altından böyle kurtardılar

Destek için 51 personel ile İstanbul’a giden Sakarya AFAD ekipleri, Kartal’da çöken binanın enkazından Mahmut Tayyip Alemdar isimli çocuğu 9 saat sonra kurtardı. Küçük çocuğun göçük altından kurtarılma anına ilişkin görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde kurtarma sırasında Mahmut Tayyip’le sohbet eden Sakarya AFAD personeli Seyfullah Gök, küçük çocuğa “Seni buradan çıkarayım maça götüreceğim. Hangi takımlısın?” diye teselli etmeye çalışıyor.

Sakarya AFAD, Kartal’da bina çökmesi olayının yaşanmasının ardından destek için 51 personel 8 araç ile İstanbul’a gitti. Canla başla kurtarma çalışması yapan ekipler, binanın çökmesinin ardından 9 saat sonra enkazda Mahmut Tayyip Alemdar isimli küçük çocuğa ulaştı.

O ana ilişkin kurtarılma görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde arama kurtarma personeli Seyfullah Gök’ün küçük Mahmut’a “Bu görüntülere sonradan bakıp güleceğiz hep beraber” dediği anlar amatör kameraya yansıdı.

Kartal’da çöken 8 katlı Yeşilyurt apartmanından 9 saat sonra yaralı halde kurtarılan Mahmut Tayyip Alemdar’ın kurtarılma anlarına ait görüntüler ortaya çıktı.

Enkaz altında cep telefonu kamerası ile kaydedilen görüntülerde Sakarya’dan giden arama kurtarma ekipleri Mahmut’un sesini alabilmek için etraftakileri susturduğu ve Mahmut’a seslenerek ulaşmaya çalıştığı görüldü.

Sakarya AFAD Arama Kurtarma Personeli Seyfullah Gök, küçük Mahmut’a,”bir daha vur amcam” diyerek Mahmut’un enkaz parçalarına vurmasıyla irtibata geçmeye çalıştı. Kurtarma esnasında küçük çocuğun moralini yüksek tutmaya çalışan arama kurtarma ekipleri; “Bizi ziyarete geleceksin tamam mı? bu videoyu sana atacağız,
güleceğiz buna hep beraber” dediği görüldü.

Daha sonra Mahmut Tayyip’i Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti ve küçük çocuğa taraftarı olduğu Trabzonspor forması ve futbol topu hediye etti. Erdoğan: “Sen forma istemişsin al sana Trabzonspor forması” diyerek formayı küçük çocuğa hediye etti.

(KAYAK:Medyabar.com)

1286 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle