Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Haziran 2012 | Gündem, Köyler, Manşet, Sakarya

Geyve’nin Karaçam köyü bin bir sorunla boğuşuyor. Seçimde Büyükşehir için oy kullanan Karaçamlılar, Geyve’ye bağlı olduklarını ancak vergilerini Arifiye Belediyesi’ne ödediklerini belirterek, “Kurtar bizi Başbakan’ım, bize kimse hizmet getirmiyor” diye feryat etti.

Sakarya YeniHaber gazetesinden Uğur Kaya, Karaçam Köyü’nden telefonla arayan Aslan Akdoğan’ın şikayetini ‘SÖZ HAKKI’ köşesinde paylaştı.

İşte Uğur Kaya’nın o yazısı…

Karaçam Köyü ortada kaldı: Kurtar bizi Başbakanım!
Geyve’nin Karaçam Köyü’nden arayan Aslan Akdoğan isimli bir okurumuz, telefonda sinirinden az kalsın kriz geçirecek diye korktum. Gerçi mesele kiriz geçirtecek boyuta ya neyse.

Akdoğan, resmi olarak Geyve’ye bağlı olan 4 bin nüfuslu Karaçam Köyü’nün Belediye olaraksa Arifiye Belediyesi’ne vergi ödediğini söyledi.

Köy halkı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy kullandıklarını hatırlatan Akdoğan’ın şikayeti hizmet alamayarak sahipsiz kalmak! Geyve Belediyesi Arfiye’ye vergi veren Karaçam’a hizmet götürmeyince köylüler Arifiye Belediyesi’ni kapısını çalmış. Arifiye Belediyesi ise “Siz Geyve’ye bağlısınız” diyerek bölgeye hizmet götürmemiş.

Büyükşehir Belediyesi ise “Bizim hizmet sırımız içinde değilsiniz” yanıtı verince köyde çöpten alt yapıya bütün hizmetler aksamış. Yaşana durumu “Arafata kalmak” olarak değerlendiren Akdoğan, “Biz ne yapacağız. Sıkıntımız büyük. İçme suyundan, çöp derdinden perişan olduk. 4 bin nüfuslu koca köyün hali içler acısı. Başbakanımıza sesleniyorum. Kurtar bizi Başbakanım, bize kimse hizmet getirmiyor” diyerek sıkıntısını dile getirdi.

Başbakanımız bugün (dün) ilimize geliyor. Okuyucumuz Başbakan’a ulaşmaya çalışacağını söyledi ama koruma ordusunu geçip ulaşması kolay değil. Bizde buradan belki okur diyerek Başbakanımıza durumu iletiyoruz.

KAYNAK:www.sakaryayenihaber.com

4424 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle