Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Aralık 2016 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

KAR ERİTİP, BANYO YAPIYORLAR..

Geyve’ye bağlı Poydular Mahallesinde su sıkıntısı çeken köylüler, soba üzerinde erittikleri kar’dan oluşan su ile sıkıntılarına çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Geçtiğimiz Yaz mevsiminin kurak gitmesiyle sıkıntılı günler geçiren Poydular köyü kış şartlarında da aynı sıkıntıyı çekiyor.

Sosyal medyadan Paylaştılar

Poydular Köyü sakinleri sosyal medyadan paylaştıkları fotoğraf’ta; “Bu fotoğraf Espiri değil, Fotomontaj değil hayatın gerçeği. Doğu değil Sakarya ili Geyve ilçesi Poydular köyü. 4 aydır su yok. Kış günü bir damla su yok. Karı eriterek su yapıyoruz.Köye tankerle su geliyor.Sakarya Belediyesi ve SASKİ’yi kınıyoruz” ifadelerini yazdılar.

Terk edilmiş görüntü

Poydular Köyü sakinleri; köyümüzde yıllardır su sıkıntısı çekiyoruz. Yazın kurak geçiyor. 100 tonluk depo var ama damla su gelmeyince bir anlam taşımıyor. Defalarca yetkililere bildirdik ilgilenen olmadı. Bimer’e şikayet ettim.Bimer’de Saski’ye yönlendirdi. Saski ise telefonuma talebiniz cevaplandırılmıştır diye mesaj atmış. 10 gündür kar eritiyoruz banyo yapamıyoruz. Hayvanlar bile susuz kaldı bu ilgisizliği kınıyorum. Yazıktır günahtır kışın ayrı yazın ayrı sıkıntı çekiyoruz. Köyümüzü terk edilmiş gibi görüyorum, dedi.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

POYDULAR SU SIKINTISI HABERİMİZ

Yıl 2016.. Taşıma Suyla İçmesuyunu Karşılıyorlar

4419 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Kar Eritip, Banyo Yapıyorlar.. için 1 yorum

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle