Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Eylül 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Jandarma’dan Öğrenci Servislerine Sıkı Denetim

Sakarya’nın Geyve ilçesinde taşımalı eğitimde kullanılan araçlar denetlendi.

Geyve İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri eğitim öğretim yılının başlamasıyla öğrenci taşıyan servis araçlarına yönelik kontrollerine hız verdi.Yapılan denetimlerde servis araçlarında ilk yardım çantası, emniyet kemeri, dur lambası yangını tüpü okul servisi yazıları gibi materyaller kontrol edildi.

Geyve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından taşımalı eğitimde kullanılan öğrenci servisleri denetlendi. Özellikle köylerden ilçe merkezine gelen servisleri sıkı takibe alan trafik ekipleri, öğrencilerin güvenli okula gidiş-gelişleri için denetim yapıyor. Trafik Timleri özellikle okul servis araçlarının teknik özelliklerine, servis sürücülerinin yeterli belgelere sahip olup olmadıklarına, araçların dış ışık donanımına, sürücülerin GBT sorgularına, servis araçlarında öğrencilerin emniyet kemeri takıp-takmadıklarına, servis araçlarının sigorta poliçelerine ve kış lastiklerinin olup-olmadığını kontrol etti.

Ekipler ayrıca, öğrencilerin taşınması esnasında uyulması gereken kurallarla ilgili olarak sürücülere, servis araçlarının kullanılması ve emniyet kemerinin takılması konusunda öğrencilere kısa bilgi verdi.

Jandarma Trafik Ekibi yetkilileri, benzer uygulamaların eğitim ve öğretim sezonu boyunca devam edeceğini belirterek, öğrencilerin ve sürücülerin can güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu kaydetti.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

1181 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle