Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Jandarma’dan Ağlatan Babalar Günü Sürprizi

jandarmadan-aglatan-babalar-gunu-surprizi-1061518Pamukova İlçe Jandarma ekipleri ilçenin en yaşlısı olan ve Hüseyinli Mahallesinde tek başına yaşayan 109 yaşındaki Raşit Sevgi’ye duygulandıran bir Babalar Günü sürprizi yaptı.

SAKARYA Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Babalar Günü sebebiyle bu sabah ilçenin en yaşlısı olan 109 yaşındaki Raşit Sevgi’nin Hüseyinli Mahallesinde kapısını çaldı. Yaşlı adamın yapılan bu sürpriz karşısında gözleri doldu.

Ziyarete gelen jandarma ekipleri yaşlı adamın elini öperek Babalar Günü’nü kutladı. Eşini yıllar önce kaybeden ve çocukları da kendisinden uzak olan asırlık çınar, Osmanlı Devleti’nin 4 yılını gördüğünü ifade etti.

Yıllar önce yaşadığı anıları ve gördüğü Çanakkale Savaşı’nı anlatan Raşit Sevgi, Jandarmalara bir de Çanakkale şiiri okudu. Sevgi, “Gençler bu şiiri iyi belleyin” diyerek başladığı şiirle bu defa ziyarete gelen Jandarmaları duygulandırdı.

Karakol Komutanı Mustafa Apaydın ve personeli ziyaret sonunda Raşit Sevgi’ye özel gün için aldıkları hediyeleri verdi. 109 yaşındaki Raşit Sevgi, kendisini ziyarete gelen jandarma ekiplerini gözyaşlarıyla el sallayarak uğurladı.(Pamukovahalk)
109 YAŞINDAKİ ASIRLIK ÇINARIN DUYGULANDIĞI ANLAR;

2689 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle