Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Mayıs 2013 | Gündem

İstanbul Valisi’nden 1 Mayıs açıklaması

istanbul_valisinden_1_mayis_aciklamasi_4366İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, günün bilançosunu açıkladı.

İşçi sendikaları, “1 Mayıs’ta Taksim’deyiz” inadından vazgeçmedi.

İstanbul’da hayat normale döndü.

1 Mayıs güvenlik önlemleri nedeniyle iptal edilen ulaşım seferleri yeniden başlatıldı. Tüm bu olayların sonunda İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu günün bilançosunu açıkladı.

Vali Mutlu’nun açıklamalarından satır başları

Taksim’in miting için uygun olmayacağını açıklamıştık. Sağduyu içerisinde İstanbullular bugün Taksim Meydanı’na gelmediler. Bugün emekçi kardeşlerimiz meydandaki risk nedeniyle meydana gelmediler.

YARALI SAYISI

Küçük marjinal gruplar Taksim civarında barikatlara karşı saldırı gerçekleştirdi. Emniyet mensupları kendilerine verilen görevleri yerine getirdi. 22 polis memuru yaranladı. 1’i beyin travması nedeniyle ameliyata alındı. Yoğun bakımda tedavisi sürüyor. 2 polis memuru 1’i ayak diğeri el kemiği kırıldı. Toplam 3 polis ameliyat edildi. 1 eylemci kafa travması nedeniyle ameliyata alındı. 1 kişi eylemcilerin attığı taşlar nedeniyle yaralandı. Toplam 3 sivil yaralı durumda. Yaralanan kişiler marjinal grupların üyeleri, elimizde kayıtlar var.

İSTANBULLULAR’DAN ULAŞIM ÖZRÜ

Ulaşım konusunda aldığımız tedbirler yararlı oldu. 1 Mayıs uygun olan alanlarda kutlanmalı. Devletin güvenlik güçleri alması gereken tedbirleri alacaktır, almıştır. 1 Mayıs’ı evlerinde geçirmek zorunda olan İstanbullu’dan özür diliyorum.

GÖZALTI SAYISI

72 kişi gözaltına alındı. Metro hariç bütün ulaşım vasıtaları tamamen normale döndürüldü. Metro ile ilgili uygulama bir süre daha devam edecek.  En son Taksim Meydanı’nı trafiğe açacağız.

Düşene ve kaçana müdahale edilmedi. Suyu ve gazı kullanmazsanız radikal grupları neyle dağıtacaksınız. 22 bin polis memuru görevliydi.  2 bin 600’ü de farklı illerden geldi.

En son Taksim’i açacağız.

KAYNAK:www.ensonhaber.com

1036 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle