Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

İstanbul-Ankara arası yeni tren seferleri başlıyor ama..

İstanbul-Ankara arası yeni tren seferleri başlıyor ama..

Bölge insanının olmazsa olmazlarından olan ve 2012 yılından beri çalışmayan İstanbul Ankara tren seferleri yeniden başlıyor.Ancak Geyveli vatandaşlar Hızlı trende olduğu gibi Ankara Ekspresinden de yararlanamayacak.

Ankara Ekspresi, 5 Temmuz’da seferlere başlayacak. Halkalı-Ankara seyahat süresi 9 saat olacak. Tren Alifuatpaşa’da değil Arifiye de duracak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir zamanların en popüler trenlerinden Ankara Ekspresi’nin Ankara-Halkalı-Ankara arasında 5 Temmuz’dan itibaren seferlerine başlayacağını açıkladı.Bakan Turhan, trenin 4 pulman, 4 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluştuğunu ve 230 pulman, 80 yataklı yolcu kapasitesine sahip bulunduğunu söyledi.
Talebin yoğun olması halinde trenin kapasitesinin yataklı vagon ilavesiyle artırılabileceğini anlatan Turhan, şöyle konuştu:

“Ekspres, Ankara ve Halkalı’dan her gün saat 22.00’de hareket edecek. Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Sögütlüçeşme, Bakırköy’de duruşu olan trenin seyahat süresi, Ankara-Halkalı arasında 8 saat 44 dakika, Halkalı-Ankara arasında 9 saat olacak.

” 2012’DE KALDIRILMIŞTI

Turhan, Ankara-Haydarpaşa-Ankara arasında her gün karşılıklı olarak işletilecek, tamamı yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan Ankara Ekspresi’nin 1 Şubat 2012′ de Gebze-Köseköy yüksek hızlı demir yolu hattı inşa çalışmaları nedeniyle seferden kaldırıldığını anımsattı.

 

1489 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

İstanbul-Ankara arası yeni tren seferleri başlıyor ama.. için 1 yorum

  1. dertsiz kumaş dedi ki:

    GEYVEDE SİYASETÇİ YOK BU KONULARI HALLEDECEK ÇAPTA ZATEN ONLARDA KENDİ DERTLERİNDE ŞUAN DERT BÜYÜK BAŞAK KONULAR GERİDE KALSIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle