Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Nisan 2013 | Ekonomi, Gündem

İkinci el araçta en çok satılan model ve marka

otomobil_1424Hangi arabayı alacakları konusunda kararsız olanlar için son 3 ayın en çok satan marka ve modelleri…

İkinci el araç satış ilanlarına yer veren sahibinden.com, 2013’ün ilk üç aylık verilerini açıkladı. Araç satış rakamlarına bakıldığında en çok tercih edilen marka sıralamasında Renault ilk sırada yer alırken, model olarak da Focus ilk sırayı aldı.

OTOMOBİL PİYASASI HAREKETLİ
Son yıllarda oto pazarlarının tekelini kıran araç satış siteleri, bu alandaki hakimiyetini her geçen gün biraz daha artırıyor. Geçtiğimiz dönemlerde oto pazarlarına akın eden vatandaşlar, şimdi internet başında modelini ve fiyatını yazarak istediği araç modelini bulabiliyor. Yaz aylarının gelmesiyle beraber bu arayış iyice hız kazanırken otomobil piyasasında da son derece hareketli günler yaşanmasına sebep oluyor.

MARKADA RENAULT MODELDE FOCUS
Peki bu noktada vatandaşın en çok tercih ettiği marka ve model hangisi?

En çok satılan marka 34 bin 300 adet ile Renault oldu. Renault’u sırasıyla Fiat, Opel ve Volkswagen takip etti. Hyundai ise ortalama 7 gün ile en hızlı satışı gerçekleşen otomobil markası oldu.

2013’ün ilk çeyreğinde en çok satılan model ortalama 28 bin 500 TL ile Ford Focus oldu. Ford Focus’u, ortalama 23 bin 500 TL ile Renault Megane, ortalama 24 bin 500 TL ile Opel Astra ve 23 bin 100 TL ile Toyota Corolla izledi.

TERCİH BEYAZ RENK
2013 Ocak-Şubat-Mart aylarında, 2011, 2010 ve 2004 model, beyaz renkli, yakıt tipi benzin ve LPG araçlar tercih edildi. Yüzde 78 oranla manuel vites, yüzde 57 oranla da Sedan kasa araçlar en çok aranan özelliklerde ilk sırada yer aldı.

otomobil_1424

2493 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle