Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

HES Projeleri Engellenmeli

HES Projeleri Engellenmeli

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, derelerin bir an önce ıslah edilmesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da iskân alanlarını yeniden belirlemeli ve HES projeleri engellemelidir.”dedi.

Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, geçtiğimiz günlerde Geyve Boğazında yaşanan sel felaketin sonrasında incelemelerde bulundu.

En büyük teselli bu bölgede can kaybı yaşanmaması olduğunu ifade eden başkan Ergül, “Bu yaşananlar ileride daha büyük felaketlerle karşılaşabileceğimizin habercisidir. Maalesef görüyoruz ki bazı dere yataklarımız dar ve ıslah edilmemiş durumunda. Aynı şekilde Sakarya nehri ve çevresi de temizlenmeyerek su akışını olumsuz etkilemektedir. HES’ler belirli bir miktar suyu toplar ve sonrada periyodik olarak su akışını sağlar. Ama aşırı yağış olması halinde HES’te toplanan sular iyice yükselerek sele yol açabilirler. O bakımından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı doğayı etki yaratacak olan HES projeleri Sakarya Nehrin doğasıyla oynamasını engellenmelidir” dedi.

1724 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle