Hoşgeldiniz  

Güven HASBAŞ | 05 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Siyaset, YAZARLAR

Hazırmısınız Ağalar?

Yerel seçimlerin erkene alınması konuşuluyor. Anlayacağınız ağalar gün sizin gününüz. Sizler için karpuz kabuğu denize düştü.

Yerel seçim erkene alınır mı?

Alınırsa Sakarya’da kimler yeniden aday gösterilir? İktidar Partisi kaç belediye kaybeder?

Başkanlar görevde geçirdikleri dönemde yeniden aday olabilmek için neler yaptı?

Seçim startı verildiğinde bunlar irdelenecek elbette.

Benimkisi erken uyarı…

Sakarya’da 17 AK Parti’den seçilmiş belediye başkanı var. Bakalım bu ağalardan hangisi yeniden partileri tarafından aday gösterilecek.

Bir önceki yazımda bahsettiğim gibi eleştirmek yok başgan ağaları!

Başkanlardan biri eleştiriye çok karşıymış.

Bizde memurunun yalancısıyız…

Bahse konu başkan eleştirilince ‘İşi inada bindirip hizmet etmezmiş’ Bakacağız halkına tepeden bakan başkan yeni dönemde ne yapacak? Yeniden aday adayı olacak mı? Yoksa eleştirilmek istemediği için ‘Yeter mi’ diyecek…

Biz mevzuya dönelim… Eleştiriye kızan başkan ile memuru şimdilik bir kenarda dursun…

Erken seçim olur veya olmaz. Onun kararını elbette meclis verecek.

Sakarya’da olası bir seçimde AK Parti mevcut 17 belediye başkanlığının kaçını kaybeder?

Seçmen artık “Ben oyumu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a veriyorum” diyerek tercih ettiği yerel temsilcileri istemiyor. Dün neredeyse garanti olan başkanlık artık sırf AK Parti’nin adayı diye öyle bir garanti taşımıyor.

Millete tepeden bakan, koruma ordusuyla dolaşan, canı isterse istediği yere hizmet götüren, bütçeyi çarçur eden, toplumda karşılığı yokken makamdan güç alan, belediyeyi ‘Devletin malı deniz yemeyen keriz” görenleri parti aday gösterse bile millet vize vermeyecek…

Son 24 Haziran seçimlerinde gördük. Sakarya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile partisi arasında 75 Bin oy fark var. Belediye başkanlığı seçimlerinde de millet tercihini; Mütevazilikten, hizmet üretmekten, ulaşılır olmaktan yana kullanacaktır. Önümüzde ki ilk yerel seçimde vatandaş parti değil adaya oy verecek…

Kavgacı, arkadan konuşan, kendini beğenmişlerde vize alamayacak seçimlerde.Yönettiği ilçeye, şehre katma değer katamayanlarında sınıfta kalacağına inancım tam.

Yönettiği ilçede yaşamayanlar var. Yönettiği ilçeyi beğenmeyip başka ilçede yaşayanlar hangi yüzle oy isteyecek seçmenden çok merak ederim. Çöp kokusu beni rahatsız eder sizin bünye alışık mı diyecek? İlçede akşamları gidilecek bir mekan yok, gece ölü toprağı seriliyor bu ovaya o sebeple burada oturmuyorum diyecek…Gerçekten çok merak ediyorum. Bir belediye başkanı kendi yönettiği üstelik uzunca yıllar yönettiği ilçeyi beğenmez ve gider başka ilçeye taşınır?

Kendisi ve ailesinin daha iyi standartlarda yaşaması gerektiğini düşünüp, yönettiği ilçeden kaçan başkanın vatandaştan oy isteyememeli. Hatta bırakın oy istemeyi sokağa çıkarken utanmalı. Ama neredeeeeeeee…

Yönettiği ilçeyi beğenmeyip başka ilçeye taşınan başkanı partisi aday gösterir mi? Valla başkan kendine güveniyor. Parti aday göstermez ise bağımsız da seçim alırmış…

Seçim tarihi belli olana kadar ağaları pardon başkanları bireysel olarak değerlendirmek istemiyorum. Seçim konuşulmaya başlandığına göre kendilerini vazgeçilmez sanan ağalarda hazırlıklara başlamışlardır.

Başlamadılarsa bile, eleştiriye kızan, hizmet isteyen vatandaşı cezalandıranlar seçimin yaklaştığını bilsinler istedim.

Dönüp aynaya baksınlar diyerek bu yazıyı kaleme aldım. Sevgili başkanlar aha da seçim dönemi geldi çattı. Ulaşılmaz, erişilmez küçük dağları ben yarattım havalarınız bitecek. Yaptıklarınızı, yapmadıklarınızı enine boyuna bi düşünün.

Lafı uzatmaya gerek yok.

“Ağalar” seçim geliyor. Şirinlik yapmaya hazır mısınız? Bi kontrol ediverin sağınızı solunuzu…

816 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle