Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Haydi Çocuklar Camiye” projesine yoğun ilgi

Haydi Çocuklar Camiye” projesine yoğun ilgi

Geyve’de, “Haydi Çocuklar Camiye” projesi yoğun ilgi gördü.

Diyanet İşleri Başkanlığının yarı yıl tatilinde başlatmış olduğu “Haydi Çocuklar Camiye” Projesi kapsamında Geyve Müftülüğünün Koordinatörlüğünde İlçe Merkezinde ve Mahallelerimizde çocuklarımızın camilere yoğun ilgisi oldu.

Proje kapsamında 6-13 yaş arası çocuklara 5 vakit namazı cami cemaatiyle kılmanın önemi anlatılırken, çocuklara camide namaz kılmayı sevdirmek, milli-manevi-kültürel değerlere sahip çıkmak, toplumda büyüklerine karşı saygı, sevgi ile cami sevgisi aşılandı.

Proje hakkında açıklama yapan Geyve Müftüsü Rahmi Yiğit;  değerlerin önemli bir parçası olan namazı, Kur’an-ı Kerim’i tanımak ve öğrenmek için çocuklara yönelik projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Projenin amacının Çocuklara Cemaatle Namaz kıldırmayı sevdirmek ve Namazları cemaatle Camide kıldırma alışkanlığı kazandırmak olduğunu ifade eden ilçe müftüsü Rahmi Yiğit; Sabahın Seherinde Çocuklarımızın camilerde olması bizler için memleketimiz için sevinç ve mutluluk kaynağıdır. Ayrıca dinini yaşayan nesiller yetiştirmek adına büyük bir adımdır. Bu projede emeği geçen tüm görevlilerimize teşekkür ediyorum. Sabahın seherinde Camilere koşan çoçuklarımız’ı tebrik ediyor eğitim hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum.” Dedi

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

895 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle