Hoşgeldiniz  

Berzah Güneş | 27 Aralık 2018 | Alt Haberler, Gündem, Yaşam, YAZARLAR

Hayaller / Gerçekler

Hayaller / Gerçekler

Günlük hayatımızda zaman zaman hepimiz ne istediğimizi, hangi noktada, hangi işte, nasıl bir evde ya da nasıl bir ilişki içerisinde olduğumuzu sorgular ve yeni kararlar alırız. Hayattan umutlarımız, beklentilerimiz ve isteklerimiz değiştikçe yeni kararlar almak ve kararlarımızın doğrultusunda hareket etmemiz gerekir. Kimimiz hayatını baştan sona değiştirmek ister, kimimiz hayat standartlarını daha yukarı çıkartmak ister, bazılarımız aşk, sevgi umarken diğerleri sadece para ya da daha iyi bir iş isteyebilir. Peki bu kararları nasıl veriyoruz? Hayattan umduklarımız ile bize getirdikleri aynı mı?

Hayatınız ondan beklentilerinizi karşılıyor mu? İnsan hayatından memnun olmadığı noktada onu değiştirmek ister. Bu üzerinize olmayan elbiseyi defalarca terziye verip mahvetmektense daha güzelini almaya benzer bir durumdur. Bilirsiniz çok sevdiğiniz elbiseniz artık size fazlasıyla bol gelebilir ya da artık bedeninize olmayacak kadar küçüktür sizi sıkmaya ve rahatsız etmeye başlar. Böyle durumlar da lütfen o elbiseden daha fazlasını beklemeyi bırakın. Unutmayın ki o elbisenin üzerinize olacağını umarak onunla uğraşmaya devam etmek beklentilerinizi karşılamayacak aksine sizi sadece yormaya ve hayal kırıklığına uğratmaya başlayacaktır.

Hayattan umduğumu bulamıyorum diyen bireyler de tam olarak üzerine olmayan elbisenin içinde durmaya çalışan bireylerdir. Bir zamanlar içinde çok iyi hissettiğiniz hayatınız, işinizi, ilişkiniz, çevreniz ve çok daha fazlası artık sizi mutlu etmeye bilir. Bu normaldir.. Her insan zaman zaman umduğunu bulamaz ve onu değiştirmek ister.. Fakat burada ki en önemli nokta öncelikle ne istediğinizi ne umduğunuzu iyi bilmektir. Hayatınız da ne istediğinizi bilmezseniz hayat size onu sunamaz. Bu mümkün değildir.

Umduğunuzu bulmak, hak ettiğiniz hayatı yaşamak için önce neyi değiştirmek istiyorsanız ona dikkat etmeli ve odaklanmalısınız. İçinde memnun olmadığınız hayatla inatlaşmak, beklentilerinizi karşılamayacak umutlar içinde olmak size kar topu gibi büyüyen hayal kırıklığından başka bir şey getirmeyecektir. Değiştirmek istediğiniz durumun, acının ya da olayın içinden çıkmadan, umduğunuz noktaları değiştirmeden önce öncelikle geçmişinize teşekkür edin.. Kötü bile olsa.. Ondan umduklarınızı bulamamış bile olsanız sizi değişmeye, gelişmeye ve ilerlemeye iten her şeye minnettar olun ve sevgiyle teşekkür edin.. Unutmayın sizi bakış açınızı değiştirmeye iten durum sizi hayattan umduklarını tam zamanında bulmaya da itecektir. Hayattan umduğunu bulamayan insanlar nefret, kin, sinir ve öfke gibi hisselere sıklıkla kapılır. Oysa ki tüm beklentilerinize en iyi gelecek yegane duygu öfke değil, sevgidir. Gökyüzünün mavi olduğunu hepimiz biliyoruz fakat bazen bunu duymaya ihtiyaç duyarız. Bu zamanlarda kendinize mental açıdan bir dinleyici edinin ya da profesyonel bir destek alın.

243 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle