Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

ANA OKULU ÖĞRENCİLERİNDEN KAYMAKAM AKBIYIK’A ZİYARET

Sakarya ili Geyve ilçe Kaymakamı İdris Akbıyık, gelecek neslimizin mimarları olacaksınız dediği ana okulu öğrencilerine boyama kitabı hediye etti.

geyve-hasan-can-ana-okulu-ogrencileri-idris-akbiyik-kaymakam-ziyareti- (3)Hasan Can Ana Okulu minikleri Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Geyve ilçesi Hasan Can İlkokulu ana sınıfı öğrencileri yıl sonu etkinlikleri kapsamında okul müdürü Cavit Aykan ve sınıf öğretmeni Nazire Demir eşliğinde İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık’ı ziyaret etti.

Minik öğrencilerle sohbet eden Kaymakam İdris Akbıyık okul öncesi eğitimin önemine değinerek, çocuğun okul öncesi yıllarda aldığı eğitim ve kazandığı deneyimlerin, ileriki yaşlarındaki öğrenme yeteneği ve akademik başarısıyla ilişkili olduğu gözlemlenmiştir, dedi.

Okul öncesi eğitim kurumlarının  çocuğa en iyi örgütlenmiş oyun ortamları sağladığını ifade eden Kaymakam İdris Akbıyık  “Çocuk, oynarken pek çok şeyi deneyerek öğrenir. Anaokulu da çocuk için en uygun öğrenme ortamıdır.  Çocuk bu ortamda kendine bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişim olanağı bulur. Toplu yaşam kuralları öğrenir. Yardımlaşma ve işbirliği duygusunu geliştirir.

Kaymakam Akbıyık, ziyaret sonunda  Hasan can Ana Okulu öğrencilerine boyama kitabı hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2460 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle