Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ocak 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet

Handan Çakal Davasında Kemik Parçaları Bulundu

2003 yılında Bursa da dershaneye gitmek için evinden ayrılan ve iki kişi tarafından kaçırılıp tecavüz edilip Pamukova Mekece yakınlarında gömüldüğü iddia edilen Handan Çakal Dosyasının TV8 de tekrar gündeme gelmesiyle başlatılan arama çalışmalarında ekipler tarafından ormanlık alanda kemik parçaları bulundu.

Ekipler geçtiğimiz gün Pamukova’da Jandarma, Pamukova Avcılar Kulübü ve özel arama ekipleri ile  incelemelerde bulundu.

Testler sırrı çözecek…

2003 yılında Bursa’da dershaneye gitmek üzere evinden çıkan Handan Çakal’dan bir daha haber alınamamıştı. Genç kızın kaçırılıp önce tecavüz edilip ardından Pamukova’nın Mekece Mahallesi’nde ki ormanlık alana atıldığı ihbarıyla 15 yıllık dosya yeniden açıldı.

Olayın ardından Handan Çakal’ı kaçırdıkları iddia edilen şahıslar hırsızlık suçundan yakalanmış ancak şahıslardan birisi suçunu kabul etmeyince beraat etmişlerdi. Bir ihbar üzerine TV 8’de yayınlanan ‘Gerçeğin Peşinde’ programı Handan Çakal dosyasını ekranlara getirdi.

15 yılın ardından ihbar edilen bölgede çalışmalara başlandı. Bugün ekipler Mekece’de ki ormanlık alanda kemik parçaları ile kumaş kırpıntıları buldu. Kemiklerin Handan Çakal’a ait olabileceği düşünülerek bulunan deliller incelenmeye gönderildi.

ÜÇ GÜNLÜK ÇALIŞMA

Pamukova İlçesi Mekece Mahallesi yakınlarında ki dik yamaç arazi de ekipler halatlarla dere yatağına kadar indi. Genç kızın öldürüldükten sonra atıldığı iddia edilen bölge de Jandarma, SAKDER, SAKE ekiplerinin üç günden bu yana drone eşliğinde yaptığı aramaların son gününde kumaş ve kemik parçaları bulundu.

TEST YAPILACAK

Ekipler üç günlük çalışmayı bulunan kumaş ve kemik parçalarını yanlarına alarak sonlandırdı. Dere yatağında bulunan kemik parçalarının 15 yıl önce dershaneye gitmek için evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan Handan Çakal’a ait olup olmadığı yapılacak testlerin ardından belli olacak.

ACILI ANNE FERYAT ETTTİ

Anne Fatma Çakal; “Daha önceden Handan için yapılan aramalarda hiç özen gösterilmemiş. Yakalanan şahısların aracında kanlar bulunmuş, bizim daha yeni haberimiz oluyor. Nereye başvurduysam; ‘Genç, hayatını yaşıyor kayıp değil’ dediler; benim çocuğumun tek hayali üniversiteydi. Önemli olan benim geleceğim diyerek 3 yıl kimseyle görüşmedi, hep çabaladı. Defalarca başvurduk ama bazı kanıtların üzerinde çok durulmamış, ben buna çok üzülüyorum. 15 yıldır ben çaresizlik içinde beklerken gerekenler yapılmamış” diyerek 15 yıllık belirsizliğe isyan etti.(Pamukovahalk)

4731 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle