Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Halk Toplantısı Yapıldı…

Geyve İlçesi Alifuatpaşa Mahallesi deki Alifuatpaşa Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda “Ocak Ayı Halk Toplantısı” yapıldı.

Toplantıya; İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Kurum Yöneticileri, Mahalle Muhtarı Şenol Yüksel ve vatandaşlar katıldı.

Toplantı açış konuşmasında Kaymakam İlyas Memiş, yapılan halk toplantılarının neden yapıldığını ve yapılış amaçlarının vatandaşların sorunlarının ve taleplerinin yerinde incelenmesi, mahalle sakinleri ile bizzat görüşülerek tespit edilmesi için yapıldığını ve vatandaşların talep ve sorunlarının yetkili kurumlara iletilerek çözülmesi için takiplerinin yapılacağını belirtti.

Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında: Seçim beyannamelerinde belirttikleri konuların tamamına yakınının yapıldığını, çalışmalarında yapılan talepler doğrultusunda yürütüldüğünü belirtti. Belediye Meclis toplantılarında da bu mahallemize yönelik iletilen sorunların çözümü doğrultusunda gerekli girişimlerin yapıldığını ve bu konularda da vatandaşlara bilgiler verildiğini açıkladı.

Geyve Belediye Meclisi MHP Gurup Başkanı Sebati Koçsar konuşmasında şunları söyledi. ” Yapılan son uygulamalar öncesinde Alifuatpaşa Mahallemiz cıvıl cıvıl bir yerdi. İlçe olmak istedik, Büyükşehir Belediye Yasası bu umutlarımız bitirdi. Cevat Ayhan Köprüsünün yapılması kırılma noktamız, araçların Alifuatpaşa’ya girişleri bitti. İki banka vardı; Yapı Kredi ve Ziraat Bankaları. Kapanmaları ticari hareketliliği bitirdi. Hızlı tren yol yapımı ile Alifuatpaşa iki parçaya ayrıldı.Bu son uygulamalar ile yirmi yıl öncesini arar hale geldik.”

Söz alan bazı vatandaşlar, kişisel dileklerini ve gördükleri eksiklikleri dile getirdi. Kaymakam İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya yöneltilen soruları cevapladı.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2871 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle