Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Mart 2015 | Alt Haberler, Dünya, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

Gönüllü Elçiler Geyve’de

GEYVE-YABANCİ-OGRENCİLER-MİSAFİR-OLDU- (34)Türkiye-İngiltere, okullararası kültürel köprü projesi kapsamında İngiltere’de Lise’de okuyan 10 kişilik bir grup öğrenci öğretmenleri eşliğinde Geyve’ye geldi.

Öğrencilerin bazıları ile bayan öğretmenlerinin Pakistanlı oluşu dikkat çekiyor.

Gelen misafir öğrencilere, GAİHL Konferans Salonu’nda bir program yapıldı.Program; Öğrenci Metin Atlı’nınKuran-ı Kerim kıraatı ile açıldı. Öğretmen İbrahim Çınar, grubu ile beraber İlahiler seslendirdi.

GAİHL müdürü Mehmet Doğan’ın yaptığı konuşma İngilizce öğretmeni Buğra Mazlum tarafından Türkçe’den İngilizce’ye ve bilahare İngilizce’den Türkçe’ye çevrildi.

Geyve Kaymakamlık HEM müdürlüğü bünyesinde çalışan usta öğretici Neyzen Reşat Keser tarafından Ney resitali sunuldu.

HEM Usta öğreticileri, Namık Cihan ile Memduh Sakarya önderliğinde Geyve Ortaokulu öğrencileri tarafından, Klarnet Gökhan Beştepe, Cümbüş Refik Ulu ile Davul Ali Şenol’un sazları eşliğinde Geyve Halk Oyunları oynandı. Daha sonra İngiltere’den misafir gelen öğrenci ve öğretmenler de aynı şekilde oyun oynamak için ter döktü.

Türkiye’nin İngiltere’deki Gönüllü Elçileri

Geyve Anadolu Lisesi müdürü Mehmet Doğan: “Türkiye-İngiltere kültürel köprü projesi kapsamında; İngiltere’den öğretmen Phil Dust ile Lubs Ali, öğrencilerden Charletbe Nash, Ernesta Gineiklte, Iqra Shakir, Mitcheu Sloan, Kamran Hussain, Arossa Safdar, Hassan Ahmed, Halime Ahmed, Gulparea Mumtaz ve Beth Holland okulumuza geldi. Bunlar, İngiltere’de ülkemizin gönüllü kültür elçileri olacaklar.

Her Öğrenci, Bir Öğrencinin Evinde Misafir 

Gelen kız öğrencileri, bizim kız öğrencilerimiz; erkekleri de erkek öğrencilerimiz evlerinde misafir ediyor.

Misafir öğretmenleri ise GAİHL öğretmenlerinden Rukiye Mazlum ile Buğra Mazlum; öğrencileri de Melih Talha Bilgin,  Serkan Yıldız, Bekir Kılıç, Betül Arıcıoğlu, Merve Yüce, Beyza Kaya, Rabia Özkan, Duygu Özdemir, Ebru Özdemir ve Rumeysa Özkaya  evlerinde ağırlıyor.

Kültür Gezisi Beğenildi

Geyve’de 10 gün kalacak olan misafir öğretmen ile öğrenciler ile; Taraklı, Göynük, Abant, Eskişehir, Bursa, İstanbul ve yakın çevrelere kültür gezisi yapıldı. Misafirler, önümüzdeki günlerde de Geyve’deki resmi daireleri gezecek.

Programın bitiminden sonra; öğrenci aileleri tarafından yapılan yöresel yemekler, afiyet ile yenildi.

 Namık CİHAN-M.Hamdullah ERGİN

5057 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Konuk Öğrencilerimizi Geyve Oyun Havalarıyla Karşıladık için 5 Yorum

 1. ** dedi ki:

  Açılış Kur’an-ı Kerim ve ilahi….. devamı ise çalgı-çengi pes doğrusu

 2. namık cihan dedi ki:

  HAFIZ…. YA HABERİ TAM OKUMADIN YA DA YORUMLAYA MADIN. BU BİR KÜLTÜRLER ARASI TANITIM PROGRAMI. MİSYONERLİK YAPILMIYOR… BİZİM ÖĞRENCİLERİMİZ DE ORALARA GİDECEK VE ONLARDA KİLİSELERİNİ GEZDİRECEKLER..YEMEKLERİNİ, KÜLTÜRLERİNİ TANITACAKLAR.. TABİ BEN SENİN KÜLTÜR DEYİNCE NE ANLADIĞINI BİLEMEM DE İNSANIN HAYATI SADECE İBADET DEĞİLDİR… HA BİR DE ADINI YAZ KORKMA… TAMAM MI HAFIZ. 🙂

 3. ismail yıldız dedi ki:

  Cok güzel bi şey cok güzel bi geyve cok güzel evet hersey cok güzel fekat cok güzel çamurlarımız yollardaki cukurlarımız ama olmaz bunlarıda goztermelıyız kardeslerımıze

 4. ahmet yıldız dedi ki:

  namık hocam o isimsiz kahraman güzel yorum yapmıs fakat hani bir atasözü var kedi eremediği ete mundar der o misal geri kafalı istee

 5. Hasan Akkale dedi ki:

  habere ve yorumlara bayıldım. tabi gazeteci mesleğini yapıyor kazanç derdinde. o ayrı bir konu. ama orası bir imam hatipmiş. çıkmışlar kızlı erkekli oynamışlar… arkadaşın biri de bunu eleştirmiş. diğeri de altta demişki, ona, gerikafalı.. yahu pes. imam hatip bunu yaparsa diğer okullar ne yapar. bunda savunulacak birşey yokki. durup demek lazım.. bu haller dine uygun mu diye. imam hatipte olupda bunu eleştirmeyen hocalara da yazıktır.. böyle olmamalı. imam hatip ruhu bu mudur demek lazım şimdi. kusura bakmayın… bence de pek islami olmamış

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle