Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Haziran 2011 | Geyve, Gündem, Manşet

Gökgöz Hıdrellez Pilavına Büyük İlgi!
Pamukova da Geleneksel Gökgöz Köyü Hıdrellez Şenliğine binlerce kişi katıldı
Her yıl geleneksel olarak yapılan ve halkı bir biri ile kaynaştıran Gökgöz Köyü Hıdrellez Şenliğinde yoğun ilgiden dolayı araç trafiği köye giriş yolu kapattı. Binlerce kişinin katıldığı Hıdrellez Pilavını 17 kişilik bir ekip 600 kg bulgur, 150 kg nohut 350 kg tavuk ile 52 kazan Pilav hazırladılar. Gökgöz Köyü gençlerinden yaklaşık 30 kişi gelen davetlilere hizmet verdi.
Gökgöz Köyünde düzenlenen Hıdrellez Şenliğine Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Pamukova İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Şen, Ali Hıra, CHP İlçe Başkanı Ali Teke ve yönetim kurulu diğer siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çevre İl, İlçe ve köylerden gelen misafirler katıldı.
Gökgöz köyü adeta panayır yerine döndü
Yaklaşık 6000 kişinin katıldığı Geleneksel Gökgöz Köyü Hıdrellez Şenliğinde yoğun ilgi nedeni araçlar köye giriş yolunu kapattı. Misafirlerin sıcaktan etkilenmemeleri için Gökgöz Köyü Şehit Peyami İlköğretim Okulu bahçesine çadırlar kuruldu. Öğle namazından sonra yapılan dualarla başlayan Pilav’da Gökgöz Köyü gençlerinden oluşan 30 kişilik ekip gelen misafirlere hizmet ederek izdiham yaşanmasını önlediler.Konuklara tavuklu bulgur pilavı, Soğuk ayran ve köy ekmeği ikram edildi. Havanın sıcak ve güzel olması köy sokaklarının satıcılarla dolmasına sebep olurken köy adeta panayır yerine döndü.
Gökgöz köyü muhtarı Erol’ dan teşekkür
Gökgöz Köyü Muhtarı Nihat Erol her yıl geleneksel hale gelen Gökgöz Köyü Hıdrellez Şenliğine bu sene katılımın yüksek olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek “Türk kültürünün içinde canlılığını koruyan geleneklerden bir tanesi de hıdrellezdir. Türk kültürünü canlı tutmak için yıllardır süre gelen bu geleneği bundan sonrada gelecek nesiller devam ettirecektir. Köyümüzün Hıdrellez Şenliğine katılan tüm misafirlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.(pamukovahalk)
 
2857 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle