Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Yaşam

Geyve’ye taşınınca yardımı kesildi!

engin_uysal060513

Adapazarı’nda yaşayan bir vatandaşın Kaymakamlıktan aldığı yardım Geyve’ye taşınması nedeniyle kesildi.

Geyve Kaymakamlığı’na defalarca başvuran Engin Uysal (48) isimli vatandaş yardım talebine her defasında ret cevabı alınca çareyi Başbakanlığa başvurmakta buldu.

Adapazarı Kaymakamlığı’ndan 3 aydan 3 aya aldığı 300 TL ile yaşamını sürdürmeye çalışan ve hiçbir güvencesi olmayan Engin Uysal isimli vatandaş 10 ay önce Adapazarı’ndan Geyve’nin İnciksuyu Mahallesi Soğanlı Sokak’ta oturan abisi Kemal Uysal’ın yanında taşındı.

Adapazarı Kaymakamlığı geçen ayın başında Adapazarı’ndan taşındığı için Engin Uysal’ın aldığı muhtaç aylığını artık Geyve Kaymakamlığı’ndan alması gerektiğini belirterek yardımlarını kesti. Bunun üzerine Geyve Kaymakamlığına bir ayda 7 kez dilekçe ile başvuran Engin Uysal her defasından Geyve Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından ret cevabı aldı.

Yardım talebinin neden kabul edilmediğinin kendisine açıklanmadığını anlatan Uysal son çare olarak konuyu Başbakanlığa iletti. Başbakanlıktan kendisine “Size yardım yapılması gerekiyor. Yardım yapılmadığı takdirde gerekeni yapacağız” şeklinde cevap aldığını söyleyen Uysal, “Üzerime hiçbir şeyim yok. 48 yaşındayım. Bu yaşıma kadar hiç sigortalı bir işte de çalışmadım. Adapazarı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından 3 aydan 3 aya aldığım 300 TL yardım parası ile geçimimi sağlıyordum. Adapazarı’nda geçinemeyince Geyve’ye taşındım. Bazen otobüs terminalinde bazen de abimin evinde kalıyorum. Orada da çok fazla kalamıyorum. Otobüs terminalinde araba yıkarsam birkaç kuruş kazanıyorum. Kesilen yardım paramın tekrar verilmesini istiyorum. Çok mağdurum” diyerek, yetkililerin durumu biran önce çözmesini talep etti.

KAYNAK:www.medyabar.com

Geyve'ye taşınınca yardımı kesildi!

2453 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’ye Taşındı, Aylık Üçyüzlira yardımdan Oldu.. için 1 yorum

  1. yorumcu dedi ki:

    geyveye kadar taşınacak yer bulamadınmı dayı burası lanetlenmiş memleket israil.gibi düşene bi tekmede geyve vurur hiç acımaz

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle