Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Aralık 2016 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler

TOK: ÇİMENTO FABRİKASI DEĞİL GIDA OSB OLMALI

AKP Çevre Şehir ve Kültür’den sorumlu İl Başkan Yardımcısı Enver Tok, Geyve’ye kurulmak istenen çimento fabrikasına karşı olduklarını bildirdi.

GEYVE’YE KÖTÜLÜK

AKP İl Başkan Yardımcısı Enver Tok meyve çeşitliği bakımından ön plana çıkmış olan Geyve de böyle bir yatırımın yapılmasının ilçeye yapılacak en büyük kötülük olduğunu belirtirken çimento fabrikalarının bu tür verimli topraklar yerine bozkır ve tarım vasfını yitirmiş bölgelere yapılması gerektiğini bildirdi.

SAĞLIKLI YAŞAM

Bu tür yatırımlarda üretim esnasında yoğun bir enerji kullanımı ile başta sülfür oksitleri, partikül madde ve karbondioksit ile çevre kirliliğine neden olduğunu ve insan sağlığını olumsuz etkilediğini belirten İl Başkan Yardımcısı Enver Tok “Halka rağmen doğru olmayan bir yere çimento fabrikasının yapılması en temel insan haklarından olan sağlıklı yaşama hakkını gasp edilmesi olarak kabul edilmelidir” dedi. Enver Tok, Geyve’ye çimento fabrikası değil gıda organize sanayi bölgesi kurulması gerektiğini bildirdi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

1591 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle