Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Nisan 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’nin Sulama Sorunu Masaya Yatırıldı

Tesis Eski ve Yetersiz…

Geyve İlçesi Sulama Birliği Başkanlığı, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem Yüce’ye yapılan hayırlı olsun ziyareti sırasında hazırladıkları bilgi dosyasını ve sorunlarını sözel olarak iletti.

Ziyarette söz alan Umurbey Mahallesi Muhtarı ve Sulama Birliği eski başkanlarından olan Osman Ünal kısa açıklamasında; “Sulama kanallarımızı sulama amaçlı kullanamıyoruz. Kanalların iç temizlikleri yapılamadı.Bu nedenle su verilemiyor. Temizlik yapımında kullanılacak makinemiz yok. DSİ den talep edildi bu kurumda makine yok, onu kullanacak operatör yok” dedi.

Geyve İlçesi Sulama Birliği Müdürü Şuayip Demir şu bilgileri verdi; ” Elimizde ki makine yetersiz kalıyor. Kullanılmakta olan sulama tesisi çok eski. 37 – 38 yıllık. Geyve ve Pamukova civarı tarımına yetersiz kalıyor. Kapalı sistem sulama ile ilgili projemiz DSİ incelemesinden geçti. Yatırım programına teklif yazılacak ve bakan onayına sunulacak”dedi.

Yapılan bilgilendirmeyi dikkatle dinleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce şu açıklamayı yaptı; ” Yöremin ihtiyaçlarını gidermek için buradayım. Taleplerinizi söyleyin, ne tür araç-gereç-ekipman lazımsa göndereyim sorunu çözeyim. Bana ekipman listenizi gönderin. Gerekli yerlere bilgilendirme yapayım ve sorunları en kısa sürede çözelim.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2122 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’nin Sulama Sorunu Masaya Yatırıldı için 2 Yorum

  1. Ramazan Pidesi Ufaldı Fiyatları Yükseldi! dedi ki:

    […] ÖNCEKİ HABER […]

  2. Gyv dedi ki:

    ORADA BULUNAN MUTAHITLERMI SULAMA SORUNUNU COZECEK KANDIRMAYIN EKREM BEYI DE MESGUL ETMEYIN HAYBEYE

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle