Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Temmuz 2012 | Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Yaşam

Karlık Yaylası’ Şenliğine İlgi Yoğun Oldu…

Geyve İlçesi ‘Karlık Yaylası’nda yapılan piknik – şenliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

‘İstanbul Geyveliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ ile Adapazarı Küpçüler Mahallesinde bulunan ‘Geyveliler Sosyal Yardımlama ve Dayanışma Derneği’ yönetiminin ortaklaşa düzenlediği ‘Yayla Şenliği’ne ilgi yoğun oldu.

Dernek Başkanları; Bülent Kaya ve Ekrem Şimşirel ile her iki derneğin yönetim kurulu üyeleri bir aksaklık olmaması için çaba harcadı.

Şenliğe gelen konuklara; Cemalettin Çakır (Sabırlar Köyü), Fazlı Erhan (Doğancıl Köyü), Akif Özcan (Setçe Köyü), Bayram Yılmaz (İhsaniye Köyü), Zeynel Gül (K.Saray Köyü) tarafından hazırlanan etli bulgur pilavı – yufka – ayran ikram edildi. Alınan bilgilere göre; Pilav için 500 kg bulgur ve 250 kg dana+koyun eti kullanıldı.

Yaylaya gelen konuklara önce; konuk din görevlileri tarafından Kur’an – mevlit  ziyafeti sunuldu. Kılınan öğle namazından sonra hazırlanan pilav tepsiler içinde konuklara dağıtıldı.

Yemek dağıtımında her zaman olduğu gibi, konukların kendi yemeklerini almağa kalkışmaları görevlilere zor anlar yaşattı ve kargaşaya neden oldu. Bu tür şenliklere gelenler yerlerini alarak görevli gençlerin dağıtımlarını beklemeyi başarmaları dilendi.

Yemek dağıtımı öncesi ‘Sakarya Dağcılar Topluluğu’ üyesi dağcılar, karlık yaylası kenarındaki dağın yamacından aşağıya inerek, dağın yan yüzüne BAYRAĞIMIZI bağladı. Uzun süren bu uğraş, konuklar tarafından uzun uzun alkışlandı.

Yemek sonrası; Geyve HEM Müdürlüğü Müzisyenleri, konuklara oyun havaları çalarak  eğlenmelerini sağladı. Geyve Yöresi Oyunları Yetişkinler Ekip Üyeleri, konuklara özel bir gösteri sundu.

Yayla Şenliğine; Geyve merkez ve köylerinden, civar ilçe ve köylerinden, diğer illerden gelen konuklar katıldı. Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık , Belediye Başkanı Murat Kaya, İl Genel Meclisi Üyesi Neşet Çakır, Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar, Geyve belediye Meclis Üyeleri de şenliğe katıldı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

4887 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle