Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ekim 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

GEYVELİLERİN YAYLALARDA MANTAR KEYFİ

geyve-tarakli-kanlica-mantar-sezonu-bereketi- (18)Geyveliler Kurban Bayramı tatilini yaylalarda geçirdi.

Kurban Bayramı’nı fırsat bulan Geyveliler hem doğa yürüyüşü yapmak hem de yeni başlayan Kestane ile kanlıca mantarı toplamak için Bölge dağları ile yaylalara çıktı.

Geyve’de havaların yağışlı gitmesi ve yüksek kesimlerin soğumağa başlamasıyla Kanlıca mantarı ile birlikte kış mevsiminin habercisi Kestane sezona merhaba dedi.

Kırca, Karagöl, Tuzla, Esenköy Yaylaları ile Koru Boğazı ve diğer tüm ormanlık bölgelerimizde yetişen kanlıca Mantarında bu sene bolluk bereket yaşanıyor. Geyve Boğazının yüksek kesimlerinde yetişen Kestane ise Mantara göre toplaması daha  meşakkatli olsa da meraklıları tarafından toplanıyor. Maksudiye ile Doğançay’ın yüksek kesimlerinde toplanan Kestane oldukça değerli bir kış yiyeceği olarak biliniyor.

Geyve’de oturan vatandaşlarımız ile  Kurban Bayramı  nedeniyle dışarıdan Gelen Geyveliler,  Havanında güzel gitmesiyle birlikte Bayram tatilini fırsat bilip, Dağlara ve  yaylalara çıkarak hem mantar , hem de kestane toplayarak bol oksijenli havayı solumanın keyfini yaşadılar.

Yetkililer, Mantar sezonunun başlamasıyla toplanan mantarların yöremizde bilinmesine rağmen , yine de çok dikkatli davranılması gerektiğini belirterek , her hangi bir zehirlenme vakalarına karşın vatandaşları uyardılar.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

geyve-tarakli-kanlica-mantar-sezonu-bereketi- (1)

 

4523 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyveliler Bayramı Yaylalarda Geçirdi. için 1 yorum

  1. mustafa akın dedi ki:

    Afiyet olsun dileklerimizi www,akintoner.com adına sunarız.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle