Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyveli Ali Aygün Yaban YKS de ilk 500 e Girdi

Geyveli Öğreci YKS de ilk 500 e Girdi

Aslen Geyve Doğantepe mahallesinden olan ve Kocaeli Fen Lisesinde okuyan Ali Aygün Yaban girdiği YKS sınavında ilk 500 e girdiği sınavda ailesi başta olmak üzere okulu ve Geyve’ye büyük gurur yaşattı.Yaban sınavda 420 nci oldu.

Kocaeli’nde 2019 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavlarında ilk 1000’e giren öğrenciler ile TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında Uluslararası düzeyde derece kazanan öğrenciler  Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy tarafından düzenlenen törenle ödüllendirildi.

BAŞARIMIZ YÜKSELİYOR

Ödül töreninde konuşan Vali Hüseyin Aksoy, öğrencilerin başarılarından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Öğrencilerin başarısı ile ilin eğitim başarısının arttığını söyleyen Aksoy, “Kocaeli’de eğitimin daha iyi noktaya gelmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün olimpiyatlarda dereceye giren öğrencilerimize ve üniversite sınavında ilk 1000’e giren öğrencilerimize ödüllerini verip başarılarını kutlayacağız. Bu başarılar ortaya kolay çıkmadı. Öğrencilerimizin gayreti, öğretmen ve velilerin destekleri bu başarıyı ortaya çıkartıyor. Başarı düzeyimizi üst noktaya çıkardık.

BAŞARIYI DEVAM ETTİRİN

Önümüzdeki yıllarda başarı çıtamızı daha ne kadar yükselteceğimiz noktasında çalışmalarımızı yapıyoruz ve yapmaya başladık. Sevgili öğrenciler sizler hayatınızda önemli bir dönüm noktasında ciddi bir başarı elde ettiniz. Bu başarıyı sürdürmek için çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekiyor. Sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz işleri yapmanızı tavsiye ederim. Dilerim arzu ettiğiniz bölümlerde okursunuz. Başarıda payı olan okul müdürlerine, öğretmenlerine, velilere teşekkür ediyorum. Bu başarıda birçok kurum ve kişinin katkısı var. Sizlerin başarısı ilimizin başarısıdır” dedi.  

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1353 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle