Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Mart 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

GEYVE’DEN YALOVA ALTINOVA’YA MEKTUP KARDEŞİM PROJESİ

Geyve İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından “Geyve’den Yalova Altınova’ya Mektup Kardeşim Projesi” başlatıldı.

Geyve Ortaokulu öğrencileri ile Yalova Altınova Hürriyet Ortaokulu öğrencileri arasında kardeşlik, yardımlaşma, cömertlik gibi değerlerimizi pekiştirmek ve mektuplaşma yoluyla yaşadıkları ilçeyi ili tanıtmak için “Mektup Kardeşim Projesi” başlatıldı..

Mektup Kardeşim Projesi, Geyve Ortaokulu Fen ve Teknoloji öğretmeni Ebru UĞURLU ve Yalova Altınova Hürriyet Ortaokulu Türkçe öğretmeni Cavide ARSLAN kordinatörlüğünde öğrenciler arasında teknoloji ile iletişimin yaygın olduğu günümüzde unutulan mektuplaşma geleneğini canlandırmak, kardeşlik yardımlaşma, paylaşım, cömertlik gibi değerlerimizin farkındalığını arttırmak ve öğrencilerimizin yaşadığı ili ve ilçeyi tanıtmak amacıyla başlatıldı.

İlk mektuplaşma 2016-2017 Eğitim öğretim yılının ilk döneminde başlamış olup 2. dönem 2. mektuplaşma ile devam etmektedir. Hürriyet Ortaokulu öğrencilerinden Geyve ortaokulumuz mektup kardeşlerine Altınova ilçesinde yetişen Kivi ve elma göndermiştir. Geyve ortaokulu öğrencilerimiz tarafından da mektup kardeşlerine Geyvemizin meşhur ayvası ve bal kabakları gönderilecektir.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2297 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle