Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’den İki Başarı Öyküsü

GEYVEDEN İKİ BAŞARI ÖYKÜSÜ

Bu yıl 13.sü düzenlenen Toyota Teknik Proje sonuçlarında başarılarına alıştığımız Geyve Metem’den sonra ilçemizin diğer bir başarılı okulu Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Liseside yaptığı proje ile ödüle layık görüldü.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 13. Toyota Ortaokul ve Liselerarası Teknik Proje Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Geyve ilçemizden bu yıl 13.sü düzenlenen Toyota Teknik Proje sonuçlarında Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi danışman öğretmenleri Üzeyir Koç ve öğrencileri Rabia ATASOY, Feyzanur YAVUZ  ile “Görme Engelliler İçin Sensörlü Baston  Projesiyle çevre dalında onlarca projeyi geride bırakarak 1. Olurken, başarılarına alıştığımız Geyve Metem  danışman öğretmenleri Aydın Soysal ve öğrenciler Ahmet Bulut ve Barış Yiğit ile Ardiona ile akıllı çöp projesi ile lise Otomasyon dalında 1. Oldu.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Toshihiko Kudo, Arifiye ilçesindeki fabrikada düzenlenen ve yaklaşık 400 öğrencinin 200 projeyle katıldığı yarışmanın ödül törenindeki konuşmasında, Toyota olarak eğitime yatırımın şirket ve toplum açısından geleceğe yatırım anlamına geldiğine inandıklarını söyledi.

Toyota Türkiye olarak genç beyinlerin hayal gücünü gerçeğe dönüştüren özgün ve yeni fikirlerini desteklediklerini dile getiren Kudo, “Teknik proje yarışmasının gençlerin dikkatini bilim ve teknolojiye çektiğini, takım çalışması bilincini geliştirdiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. 2006’dan bu yana bu yıl 13. kez bu yarışma gerçekleşiyor. Bu yıl Sakarya dışındaki illerin de katılımıyla bölgesel olacak şekilde kapsamı genişliyor. Bu yeni aşama bizim sürekli iyileştirme ve sürdürülebilirlik anlayışımızla uyumludur.” diye konuştu.

Yarışmaya katılan öğrencilerin çalışmalarını takdir eden Kudo, ödül almaya hak kazanan genç araştırmacıları tebrik etti.

Bu yıl 33 öğrenci tarafından çevre ve otomasyon kategorilerinde üretilen 20 proje ödüllendirildi.

Ödül töreninde birinci olan öğrencilere 2 tam altın, ikinci olanlara bir tam altın, üçüncülere bir yarım altın verilirken, dördüncü ve beşincilere mansiyon hediyeleri takdim edildi.

Ödül töreninin ardından protokol üyeleri, öğrencilerin projelerinin sergilendiği stantları gezdi.

Onlarca poroje arasından özel okulları ve fen liselerini geride bırakarak birinci olan okullarımızı kutluyoruz.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2142 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle