Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Haziran 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Geyve’de Yüzlerce Balık Karaya Vurdu.

Sakarya Nehri Geyve Alifuatpaşa Mahallesinde çok sayıda balık ölerek su yüzüne çıktı.Yaşanan bu olay hakında Sakarya Valiliği Çevre ve  Şehircilik İl Müdürlüğüne haber verildi.

Sakarya’nın Geyve İlçesi Alifutapaşa Mahallesinde tarihi Alifuatpaşa köprüsü altında Sakarya nehrinde yüzlerce balık ölerek su yüzüne çıktı. Kıyıya vuran yüzlerce balığı gören vatandaşların ihbarı üzerine konu Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne aktarıldı.

Geyve Belediyesi hoparlörlerden Sakarya Nehrinde ölü balıkların alınıp yenmesinin tehlikeli olabileceğini belirterek vatandaşları uyarıldı.

Su seviyesinin düşük olmadığı bu mevsimde balıkların bu şekilde karaya vurarak ölmeleri balık tutkunları ile vatandaşları bir hayli üzdü.

Sakarya nehirde yaşanan balık ölümlerinin neden kaynaklandığı Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin aldığı numunelerin incelenmesi ve yapılacak tahkikat sonunda anlaşılacak.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

DUYARLI VATANDAŞLAR TARAFINDAN ÇEKİLEN VİDEOLAR

FOTOĞRAFLAR ESKİ BALIK ÖLÜMLERİNDEN ALINMIŞTIR

4170 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle