Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Ocak 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve’de Yarıyıl Tatili ve Karne Heyecanı Yaşandı

Okullarda Yarıyıl Tatili ve Karne Heyecanı Yaşandı.

Geyve ilçesinde  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında öğrencilerimizin yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla okullarda karne heyecanı yaşandı.

Doğantepe Yatılı Bölge Ortaokulu’nda düzenlenen programa Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı R. Gökhan Civek, İlçe Emniyet Müdür V. Uğur Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda çeşitli yarışmalarda başarı elde eden öğrencilere hediyeler ve karneleri dağıtıldı.

Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve Okul Müdürü Adem Çavdar’ın birer konuşma yaptı.

Kaymakam Memiş konuşmasında; Bugün itibari ile 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 1. yarıyıl dönemini İlçemizde genel olarak sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, özverili çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmemize vesile olan tüm yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve katkı sağlayan velilerimizi tebrik etti. Öğrencilerimizin karnelerindeki notlarının, başarı ya da başarısızlık göstergesi değil; güçlü ve zayıf yönlerini tespit aracı olarak görmek gerektiğini ifade ederek, eğitim de önemli olan süreç içerisinde öğrencilerimizin bir taraftan akademik yönden donatılırken diğer taraftan da milli ve manevi değerler kazanmasıdır. Bu kısa tatil süresince öğrencilerimizin kendilerine zaman ayırması, ruhsal ve zihinsel gelişmenize katkı sağlayacak kitaplar okuma tavsiyesinde bulunarak iyi tatiller diledi.”

Kaymakam İlyas Memiş ve protokol Doğantepe’deki programın ardından Geyve Kız İmam Hatip Ortaokul ve Lisesi’ne geçti. Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen programda 5. ve 8. sınıf öğrencilerinin karneleri dağıtıldı.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

3058 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle