Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, Sür Manşet

Geyve’de Uyku Labaratuvarı Açılacak..

Geyve’de Uyku Labaratuvarı Açılacak..

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, SAÜEAH’a 32 yeni yoğun bakım yatağı kazandıracaklarını dile getirerek, Geyve Devlet Hastanesi’nde Uyku Laboratuvarı açacaklarını kaydetti.

İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Özellikli Sağlık Hizmetleri Birimitarafından yoğun bakım ünitelerinin işleyişi ile il içi, il dışı sevk sayılarının değerlendirilmesi amacıyla toplantı düzenlendi. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, Başkan Yardımcısı Op. Dr. Mahmut Atum, Uzman Erdal Ebem, yoğun bakım hizmetlerinden sorumlu başhekim yardımcıları, sorumlu hekimler ve sorumlu hemşireler katıldı.

Değerlendirme toplantısı yapıldı

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Öktem’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda, İlimizde faaliyet gösteren kamu hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinin iyileştirilmesi, yoğun bakım ünitelerinin işleyiş süreçlerinin takip edilmesi, yaşanan sorunların çözüm yollarının belirlenmesi ve 2018 yılı Ocak-Haziran ayları il içi ve il dışı yoğun bakımlara yapılan sevk sayıları ile sevk nedenleri değerlendirildi.

Yoğun bakım yatak sayısı artacak

Toplantını ardından kamu hastanelerindeki çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulunan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Merkez ve Korucuk kampüslerinde yeni yoğun bakım üniteleri açılacağını kaydetti. Öğütlü “SAÜEAH Merkez Kampüsünde 3. Basamak 12 yataklı, Korucuk Kampüsünde ise 2. Basamak 10 yataklı yoğun bakım ünitesi açacağız. Yine SAÜEAH Acil Servisi’nde 10 yataklı yoğun bakım ünitesinin açılmasını planlıyoruz. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor, yeni yoğun bakım ünitelerimizle il dışına sevklerde önemli bir azalma yaşanacak.Yakın zamanda planladığımız çalışmaları tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Palyatif Bakım ve Uyku Laboratuvarı

İlçe hastanelerinin güçlenmesine yönelik çalışmalarında aralıksız sürdüğünü dile getiren Öğütlü “Daha önce Hendek, Akyazı ve SAÜEAH Korucuk Kampüsünde açtığımız Palyatif Bakım Merkezlerimizin yanında Karasu Devlet Hastanemizde de 8 yataklı Palyatif Bakım Merkezi açacağız. Karasuyla birlikte İlimizdeki palyatif bakım yatak sayımız 43’e yükselmiş olacak. Hendek’te faaliyette olan Uyku Laboratuvarının ardından 4 yataklı İlin en büyük Uyku Laboratuvarını Geyve Devlet Hastanemize kazandıracağız.” diye konuştu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2303 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Uyku Labaratuvarı Açılacak.. için 1 yorum

  1. muallim54 dedi ki:

    Geyve Devlet Hastanesine Uyku Laboratuvarından önce her yağmurda hastaneyi su basıyor, acilen buna bir çözüm bulunuz. Hastane yetkilileri bu durumundan habersiz mi?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle