Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Şubat 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve’de Sivil Savunma Günü Kutlandı

geyve-osmangazi-ortaokulu-sivil-savunma-haftasi-kurtarma-tatbikati- (12)Geyve İlçesinde ” 28 Şubat Sivil Savunma Günü – Haftası” Osman Gazi Ortaokulunda düzenlenen törenle kutlandı. Programı; Osman Gazi Ortaokulu Mdr. Yrd. Ahmet Öztekin ve Türkçe Öğr. Gülşah İpek hazırladı, öğr. Gülşah İpek sundu.

Osman Gazi Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda ki program, Ulu Önder Atatürk ile silah arkadaşlarının ve doğal afetlerde hayatlarını kaybedenler ve şehitlerimizin manevi huzurlarında saygı duruşu ve birlikte okunan İstiklal Marşımız ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı öğrenci Beyza Duman yaptı.

Sivil Savunma Günü konulu; kompozisyon yarışmasında dereceye giren yazısını AFB A.L. öğrencisi Dilek Dişli, şiir yarışmasında dereceye giren şiirleri Cemal Gürsel İlkokulu öğrencisi Mustafa Onuralp Demirok ve Alifuatpaşa Ortaokulu öğrencisi Burcu Azgur sundu. Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri Furkan Türker ve Mert Yel ” Deprem ” adlı şiiri sundu.

Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi Geyve Gurup Amiri Ali Arslan, ” yangın nedir ve yangın çeşitleri ” konulu bir sunum yaptı.

Sivil Savunma konulu bir slayt ve “Sesimi Duyan Var mı? ” adlı video konuklara izlettirildi.

“Sivil Savunma Konulu Resim-Şiir-Kompozisyon Yarışmalarında” dereceye giren öğrencilerim ödülleri dağıtıldı: Mansiyon ödüllerini İlçe Müftüsü Ali Erhun, Üçüncülük ödüllerini İlçe Emniyet Mdr. V. Ahmet Taşdeviren, İkincilik ödüllerini İlçe garnizon Komutanı R.Gökhan Civek, Birincilik ödüllerini İlçe Kaymakamı İlyas Memiş verdi.

Programa katılan protokol üyeleri ve öğrenciler, okul bahçesinde kurulu olan; Türk Kızılayı, AFAD, Kriz Masası, UMKE Sivil Savunma stantlarını gezerek ilgililerin tanıtım-kullanım-yardım bilgilerini dinledi.

Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi Geyve Gurup Amirliği Ekipleri, okul bahçesinde öğrencilere ve protokol üyelerine; bina penceresinden sedye ile yaralı tahliyesi, mahzur kalanları kurtarma, ip ile kurtarma çalışmalarından örnekler sundu ve alkış aldı. Ekip üyeleri daha sonra Yangın Tüpü ile yangına müdahale konusunda uygulamalı eğitim verdi ve öğrencilere uygulama yaptırdı.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2906 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle