Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Mart 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’de Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

ÖĞRENCİLERE BİSİKLET HEDİYESİ

Geyve’de Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı.

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Sağlık Bakanlığı’nca yürütülen proje kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik bisiklet dağıtımı Alifuatpaşa Mahallesinde yapıldı.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan protokol kapsamında “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında ortaokul çağındaki öğrencilere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, fiziksel aktivitenin gerekliliği ve faydaları konusunda farkındalık oluşturmak ve hareketli bir yaşam tarzını yaygınlaştırmak amacı ile Sağlık Bakanlığınca temin edilen bisikletler Alifuatpaşa Ortaokulunda yapılan bir törenle öğrencilere dağıtıldı.

Törene Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkan Murat Kaya, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, İl Halk Sağlığı Müd. Yrd. Hızır Dişli, kurum amirleri, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Törende konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü proje hakkında kısa bilgiler verdi. Kaymakam İlyas Memiş kısa bir konuşma yaparak projenin hayırlı olması temennisiyle katılımcılara teşekkür etti.

Törende İlçemizin çeşitli okullarından seçilen 85 öğrenciye bisikletleri, törene katılan Sakarya Valisi Sayın Hüseyin Avni Coş ve diğer protokol üyeleri tarafından teslim edildi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

4508 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle